Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                        Hy-Tek's Meet Manager 6/6/2005 01:52 AM
                   2005 USATF-NJ  Junior Olympic - 6/5/2005                    
                             prelim - NJ Striders                              
                                Rutherford, NJ                                 
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Sub Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1842 Kroll, Kayla           Lakeland                          15.58q  NWI  3 
  2  1629 Lagomarsino, Tajia     NJ Striders                       16.20q  NWI  3 
  3   308 Irwin, Patricia        NJ Striders                       16.50q  NWI  1 
  4  1765 Brinkley, Lavonte      Survivors                         16.97q  NWI  4 
  5   636 Diamond, Sydney        NJ Striders                       17.27q  NWI  2 
  6  1897 Brown, Nylean          Jersey City                       17.49q  NWI  2 
  7   997 Pantale, Olivia        NJ Striders                       17.58   NWI  3 
  8   905 Cureton, Kayla         NJ Striders                       17.69   NWI  1 
  9   160 Regan, Allison         NJ Striders                       18.18   NWI  1 
 10   174 Behar, Jordana         NJ Striders                       18.44   NWI  2 
 11   597 Morgerman, Nicole      NJ Striders                       18.49   NWI  1 
 12   581 Haywood, Danasia       NJ Striders                       19.07   NWI  2 
 13  1895 Eady, Cortlin          Jersey City                       19.43   NWI  4 
 14   159 Keegan, Megan          NJ Striders                       20.74   NWI  4 
 15   741 Young, Sabrina         NJ Striders                       20.95   NWI  1 
 16  1896 Brown, Taylor          Jersey City                       21.32   NWI  4 
 17   218 Mateo, Lauren          NJ Striders                       21.88   NWI  3 
 18   718 Halligan, Shannon      NJ Striders                       22.89   NWI  3 
 
100 Meter Dash Sub Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1842 Kroll, Kayla           Lakeland               15.58      15.83   NWI 
  2  1629 Lagomarsino, Tajia     NJ Striders            16.20      16.27   NWI 
  3  1765 Brinkley, Lavonte      Survivors              16.97      16.75   NWI 
  4   308 Irwin, Patricia        NJ Striders            16.50      17.22   NWI 
  5   636 Diamond, Sydney        NJ Striders            17.27      17.26   NWI 
  6  1897 Brown, Nylean          Jersey City            17.49      18.56   NWI 
 
200 Meter Dash Sub Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  1842 Kroll, Kayla           Lakeland                          33.49   NWI  2 
  2   597 Morgerman, Nicole      NJ Striders                       38.58   NWI  2 
  3   581 Haywood, Danasia       NJ Striders                       38.64   NWI  1 
  4   997 Pantale, Olivia        NJ Striders                       38.66   NWI  1 
  5   905 Cureton, Kayla         NJ Striders                       38.91   NWI  2 
  6   160 Regan, Allison         NJ Striders                       39.78   NWI  2 
  7   174 Behar, Jordana         NJ Striders                       40.30   NWI  1 
  8  1897 Brown, Nylean          Jersey City                       40.55   NWI  1 
  9  1895 Eady, Cortlin          Jersey City                       41.18   NWI  1 
 10   636 Diamond, Sydney        NJ Striders                       47.45   NWI  1 
 11   625 Calandrillo, Brook     NJ Striders                       48.84   NWI  2 
 12  1896 Brown, Taylor          Jersey City                       51.97   NWI  2 
 13  1915 Ayob, Christine        NJ Striders                     1:02.13   NWI  1 
 
400 Meter Dash Sub Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1765 Brinkley, Lavonte      Survivors                       1:28.69   1 
  2  1872 Roberts, Alexis        NJ Striders                     1:29.22   1 
  3   405 Fox, Larissa           NJ Striders                     1:30.60   1 
  4   997 Pantale, Olivia        NJ Striders                     1:31.69   2 
  5  1740 Webster, Autum         Paterson Gazelle                1:35.35   1 
  6   741 Young, Sabrina         NJ Striders                     1:39.68   1 
  7  1612 Falvey, Brenna         Unattached                      1:43.98   2 
  8   625 Calandrillo, Brook     NJ Striders                     1:49.72   2 
  9   412 Wang, Stella           NJ Striders                     1:52.02   2 
 10   218 Mateo, Lauren          NJ Striders                     1:53.21   1 
 11   417 Passera, Catherine     NJ Striders                     1:57.27   1 
 12   421 Kuderka, Emma          NJ Striders                     2:02.10   1 
 13  1915 Ayob, Christine        NJ Striders                     2:12.86   1 
 
800 Meter Run Sub Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1765 Brinkley, Lavonte      Survivors                       3:28.30  
  2  1872 Roberts, Alexis        NJ Striders                     3:33.55  
  3  1740 Webster, Autum         Paterson Gazelle                3:46.45  
  4   417 Passera, Catherine     NJ Striders                     3:54.51  
  5   619 Baker, Kianna          NJ Striders                     4:03.51  
  6  1864 Cooper-Napolitano,     Chester Track                   4:05.22  
  7  1612 Falvey, Brenna         Unattached                      4:08.19  
  8   625 Calandrillo, Brook     NJ Striders                     4:14.04  
  9  1915 Ayob, Christine        NJ Striders                     4:45.97  
 
1500 Meter Run Sub Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1476 Kloss, Paige           Unattached                      7:16.28  
  2   417 Passera, Catherine     NJ Striders                     8:02.31  
  3   412 Wang, Stella           NJ Striders                     8:05.52  
  4   619 Baker, Kianna          NJ Striders                     8:07.07  
 
Long Jump Sub Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   308 Irwin, Patricia        NJ Striders                       2.71m   NWI 
  2   160 Regan, Allison         NJ Striders                       2.58m   NWI 
  3   174 Behar, Jordana         NJ Striders                       2.50m   NWI 
  4   411 Melillo, Kate          NJ Striders                       2.00m   NWI 
  5  1629 Lagomarsino, Tajia     NJ Striders                       1.91m   NWI 
  6   597 Morgerman, Nicole      NJ Striders                       1.86m   NWI 
  7   218 Mateo, Lauren          NJ Striders                       1.80m   NWI 
  8   581 Haywood, Danasia       NJ Striders                       1.66m   NWI 
  9  1915 Ayob, Christine        NJ Striders                       1.60m   NWI 
 10   741 Young, Sabrina         NJ Striders                       1.50m   NWI 
 11   718 Halligan, Shannon      NJ Striders                       1.38m   NWI 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   621 Blake, Brittany        NJ Striders                       14.28q  NWI  3 
  2  1741 Morton, Breaisha       Paterson Gazelle                  14.81q  NWI  1 
  3   623 Bradley, Brial         NJ Striders                       15.03q  NWI  1 
  4  1743 Simpson, Makedah       Paterson Gazelle                  15.27q  NWI  3 
  5  1847 Jenkins, Imani         Lakeland                          15.38q  NWI  2 
  6  1767 Ivy, Ariel             NJ Striders                       15.97q  NWI  2 
  7  1845 Bush, Andrea           Lakeland                          16.09   NWI  1 
  8  1898 Jarrett, Mikole        Jersey City                       16.69   NWI  2 
  9   145 Harootunian, Anna      NJ Striders                       17.41   NWI  2 
 10  1900 Bowles, Jade           Jersey City                       17.43   NWI  1 
 11  1902 Dailey, Alissa         Jersey City                       17.68   NWI  1 
 12   662 Novello, Gianna        NJ Striders                       18.47   NWI  1 
 13  1237 McNair, Danielle       Survivors                         18.91   NWI  3 
 14  1908 Albano, Nicolette      NJ Striders                       19.17   NWI  2 
 15   184 Collins, Samantha      NJ Striders                       19.80   NWI  3 
 16   154 Pickwoad, Haley        NJ Striders                       20.07   NWI  3 
 17  1899 Reaves, Ashli          Jersey City                       20.79   NWI  3 
 18   804 Pitera, Danielle       NJ Striders                       22.05   NWI  2 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   621 Blake, Brittany        NJ Striders            14.28      14.38   NWI 
  2  1741 Morton, Breaisha       Paterson Gazelle       14.81      14.61   NWI 
  3   623 Bradley, Brial         NJ Striders            15.03      14.82   NWI 
  4  1743 Simpson, Makedah       Paterson Gazelle       15.27      15.06   NWI 
  5  1847 Jenkins, Imani         Lakeland               15.38      15.45   NWI 
  6  1767 Ivy, Ariel             NJ Striders            15.97      16.18   NWI 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   621 Blake, Brittany        NJ Striders                       31.34   NWI  1 
  1  1741 Morton, Breaisha       Paterson Gazelle                  31.34   NWI  1 
  3  1743 Simpson, Makedah       Paterson Gazelle                  32.38   NWI  1 
  4   623 Bradley, Brial         NJ Striders                       32.61   NWI  1 
  5  1205 Harris, Shamicka       NJ Striders                       33.49   NWI  1 
  6  1767 Ivy, Ariel             NJ Striders                       34.14   NWI  1 
  7  1846 Desa, Casey            Lakeland                          34.70   NWI  1 
  8  1237 McNair, Danielle       Survivors                         39.55   NWI  1 
  9   804 Pitera, Danielle       NJ Striders                       47.77   NWI  2 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1205 Harris, Shamicka       NJ Striders                     1:15.15   1 
  2  1741 Morton, Breaisha       Paterson Gazelle                1:15.50   2 
  3   244 Spataro, Dominique     NJ Striders                     1:21.11   2 
  4  1845 Bush, Andrea           Lakeland                        1:22.75   2 
  5  1238 Moore, Chanel          Survivors                       1:23.53   2 
  6   404 Carpenter, Lindsey     NJ Striders                     1:24.49   1 
  7   715 Gomez, Wendy           NJ Striders                     1:29.75   1 
  8   640 Elliott, Sabrina       NJ Striders                     1:33.13   2 
  9   662 Novello, Gianna        NJ Striders                     1:41.01   1 
 10   395 Stella, Alexis         NJ Striders                     1:46.48   2 
 11   750 Molino, Rachel         NJ Striders                     1:46.66   1 
 12   390 Kowalski, Carolyn      NJ Striders                     1:46.85   2 
 13   804 Pitera, Danielle       NJ Striders                     1:47.63   1 
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   638 Dudley, Salima         NJ Striders                     3:08.00  
  2   404 Carpenter, Lindsey     NJ Striders                     3:17.18  
  3  1238 Moore, Chanel          Survivors                       3:19.70  
  4  1205 Harris, Shamicka       NJ Striders                     3:20.04  
  5  1660 Gomez, Alexis          NJ Striders                     3:21.66  
  6   802 Stroedecke, Natash     NJ Striders                     3:30.41  
  7   329 Dimeola, Devyn         NJ Striders                     3:38.24  
  8  1871 Garcia, Venessa        NJ Striders                     3:39.81  
  9   640 Elliott, Sabrina       NJ Striders                     3:42.91  
 10   395 Stella, Alexis         NJ Striders                     3:56.01  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   638 Dudley, Salima         NJ Striders                     6:42.70  
  2   392 Bartner, Jolie         NJ Striders                     6:45.90  
  3   572 Gawin, Kate            NJ Striders                     6:57.53  
  4  1871 Garcia, Venessa        NJ Striders                     7:30.02  
  5   640 Elliott, Sabrina       NJ Striders                     8:02.12  
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   624 Calandrillo, Blais     NJ Striders                    10:37.03  
  2   338 Romanello, Keira       NJ Striders                    11:24.97  
  3   153 Gonzalez, Annabel      NJ Striders                    12:12.25  
  4   636 Diamond, Sydney        NJ Striders                    12:32.50  
  5   154 Pickwoad, Haley        NJ Striders                    12:58.18  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-New Jersey Striders  'A'                                  1:01.34  
     1) 621 Blake, Brittany             2) 1767 Ivy, Ariel                
     3) 623 Bradley, Brial              4) 638 Dudley, Salima             
  2 07-Jersey City Receation Track  'A'                          1:11.25  
     1) 1900 Bowles, Jade               2) 1902 Dailey, Alissa            
     3) 1898 Jarrett, Mikole            4) 1899 Reaves, Ashli             
  3 07-New Jersey Striders  'B'                                  1:17.05  
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Jersey City Receation Track  'A'                          6:25.05  
     1) 1899 Reaves, Ashli              2) 1900 Bowles, Jade              
     3) 1902 Dailey, Alissa             4) 1898 Jarrett, Mikole           
 
Long Jump Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   616 Wisse, Shaye           NJ Striders                       3.51m   NWI 
  2   244 Spataro, Dominique     NJ Striders                       3.28m   NWI 
  3   583 Hicks, Sarah           NJ Striders                       3.23m   NWI 
  4  1845 Bush, Andrea           Lakeland                          3.15m   NWI 
  5  1846 Desa, Casey            Lakeland                          3.02m   NWI 
  6   572 Gawin, Kate            NJ Striders                       2.90m   NWI 
  7   390 Kowalski, Carolyn      NJ Striders                       2.77m   NWI 
  8   142 Sciancatepore, Dia     NJ Striders                       2.68m   NWI 
  9   404 Carpenter, Lindsey     NJ Striders                       2.63m   NWI 
 10   329 Dimeola, Devyn         NJ Striders                       2.60m   NWI 
 11   806 Baum, Victoria         NJ Striders                       2.43m   NWI 
 12   336 Montagna, Paige        NJ Striders                       2.42m   NWI 
 13   750 Molino, Rachel         NJ Striders                       2.39m   NWI 
 14  1608 Melillo, Jessica       NJ Striders                       2.36m   NWI 
 15   145 Harootunian, Anna      NJ Striders                       2.27m   NWI 
 16   184 Collins, Samantha      NJ Striders                       2.16m   NWI 
 17   153 Gonzalez, Annabel      NJ Striders                       2.03m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1847 Jenkins, Imani         Lakeland                          5.90m  
  2   287 Jones, Kaitlyn         NJ Striders                       5.84m  
  3  1113 Theus, Lexus           NJ Striders                       3.71m  
  4   715 Gomez, Wendy           NJ Striders                       3.69m  
  5  1660 Gomez, Alexis          NJ Striders                       3.23m  
  6   329 Dimeola, Devyn         NJ Striders                       2.94m  
 
Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   287 Jones, Kaitlyn         NJ Striders                      22.87m  
  2   583 Hicks, Sarah           NJ Striders                      12.41m  
  3   390 Kowalski, Carolyn      NJ Striders                      11.96m  
  4   750 Molino, Rachel         NJ Striders                      10.70m  
  5   244 Spataro, Dominique     NJ Striders                      10.34m  
  6   142 Sciancatepore, Dia     NJ Striders                       7.74m  
  7   153 Gonzalez, Annabel      NJ Striders                       7.32m  
  8   395 Stella, Alexis         NJ Striders                       6.85m  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1749 Harrison, Dominiqu     Paterson Gazelle                  13.71q  NWI  2 
  2  1903 Mayes, Niambi          Jersey City                       13.75q  NWI  1 
  3   913 Hall, Trinae           NJ Striders                       14.09q  NWI  3 
  4  1746 Jacobs, Myasia         Paterson Gazelle                  14.36q  NWI  1 
  5  1748 Edwards, Tekiera       Paterson Gazelle                  14.41q  NWI  3 
  6   664 Nugent, Samantha       NJ Striders                       14.64q  NWI  3 
  7  1906 Jenkins, Tiffany       Jersey City                       14.67   NWI  2 
  8  1744 Dominick, Tasia        Paterson Gazelle                  15.25   NWI  2 
  9   606 Roberts, Shannon       NJ Striders                       15.50   NWI  3 
 10  1857 Butler, Courtney       Lakeland                          15.70   NWI  1 
 11    17 Kronyak, Samantha      NJ Striders                       16.21   NWI  1 
 12  1905 Martinez, Ninel        Jersey City                       17.01   NWI  2 
 13  1590 West, Kamilah          Survivors                         17.22   NWI  2 
 14   136 Milordo, Jennifer      NJ Striders                       17.25   NWI  3 
 15   129 Ruiz, Tiffany          NJ Striders                       17.34   NWI  1 
 16  1912 Bienstock, Nicky       NJ Striders                       17.54   NWI  1 
 
100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1749 Harrison, Dominiqu     Paterson Gazelle       13.71      13.51   NWI 
  2  1903 Mayes, Niambi          Jersey City            13.75      13.82   NWI 
  3  1746 Jacobs, Myasia         Paterson Gazelle       14.36      14.03   NWI 
  4  1748 Edwards, Tekiera       Paterson Gazelle       14.41      14.23   NWI 
  5   913 Hall, Trinae           NJ Striders            14.09      14.55   NWI 
  6   664 Nugent, Samantha       NJ Striders            14.64      15.22   NWI 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1749 Harrison, Dominiqu     Paterson Gazelle                  28.90   NWI 
  2  1860 Candelaria, Nichol     EastOrange                        28.96   NWI 
  3   913 Hall, Trinae           NJ Striders                       30.52   NWI 
  4   664 Nugent, Samantha       NJ Striders                       30.78   NWI 
  5  1746 Jacobs, Myasia         Paterson Gazelle                  31.17   NWI 
  6  1774 Adams, Shane           NJ Striders                       33.27   NWI 
  7  1590 West, Kamilah          Survivors                         37.84   NWI 
 
400 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1860 Candelaria, Nichol     EastOrange                      1:06.22  
  2   221 McCurdy, Kathleen      NJ Striders                     1:07.21  
  3   913 Hall, Trinae           NJ Striders                     1:15.31  
  4  1853 Randolph, Kristen      Lakeland                        1:16.34  
  5  1350 Sautner, Grace         NJ Striders                     1:20.07  
  6   606 Roberts, Shannon       NJ Striders                     1:30.73  
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1053 Gomez, Randy           NJ Striders                     2:52.82  
  2  1840 Iskandar, Melissa      Unattached                      2:53.83  
  3  1909 Albano, Alyxandra      NJ Striders                     2:59.74  
  4  1904 Mokamba, Sarah         Jersey City                     3:01.85  
  5  1914 Barnes, India          Survivors                       3:12.10  
  6  1398 Kohli, Elijah          NJ Striders                     3:12.39  
  7  1747 Lawrence, Dana         Paterson Gazelle                3:12.62  
  8  1751 Simmons, Chynah        Paterson Gazelle                3:48.71  
 
1500 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1840 Iskandar, Melissa      Unattached                      5:53.60  
  2  1914 Barnes, India          Survivors                       6:21.42  
  3  1829 DiGiacinto, Nicole     Lakeland                        6:21.84  
  4  1398 Kohli, Elijah          NJ Striders                     6:29.97  
  5  1912 Bienstock, Nicky       NJ Striders                     7:30.84  
 
3000 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   280 Traub, Kristen         NJ Striders                    11:13.64  
  2  1185 Nalepka, Nora          NJ Striders                    12:45.65  
  3  1829 DiGiacinto, Nicole     Lakeland                       13:48.19  
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   279 Dubois, Samantha       NJ Striders                    10:07.72  
  2   208 Lederer, Ava           NJ Striders                    10:20.71  
  3   382 Kuderka, Katie         NJ Striders                    10:43.57  
  4   633 Davy, Shanice          NJ Striders                    11:29.43  
 --   128 Gallagher, Juliana     NJ Striders                          DQ  
 --  1751 Simmons, Chynah        Paterson Gazelle                     DQ  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                                  56.98  
     1) 1744 Dominick, Tasia            2) 1748 Edwards, Tekiera          
     3) 1749 Harrison, Dominique        4) 1746 Jacobs, Myasia            
  2 07-Jersey City Receation Track  'A'                            59.71  
     1) 1904 Mokamba, Sarah             2) 1906 Jenkins, Tiffany          
     3) 1905 Martinez, Ninel            4) 1903 Mayes, Niambi             
  3 07-Lakeland T/C  'A'                                         1:00.96  
     1) 1857 Butler, Courtney           2) 1851 Mazzola, Deana            
     3) 1853 Randolph, Kristen          4) 1849 Jarvis, Jennifer          
  4 07-New Jersey Striders  'A'                                  1:11.13  
     1) 376 Carpenter, Amanda           2) 749 Molino, Nicole             
     3) 382 Kuderka, Katie              4) 383 Stella, Rachel             
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Jersey City Receation Track  'A'                          5:31.78  
     1) 1906 Jenkins, Tiffany           2) 1905 Martinez, Ninel           
     3) 1903 Mayes, Niambi              4) 1904 Mokamba, Sarah            
 
Long Jump Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   180 Carlino, Gina          NJ Striders                       4.66m   NWI 
  2   221 McCurdy, Kathleen      NJ Striders                       3.99m   NWI 
  3  1840 Iskandar, Melissa      Unattached                        3.90m   NWI 
  4  1350 Sautner, Grace         NJ Striders                       3.41m   NWI 
  5   383 Stella, Rachel         NJ Striders                       2.86m   NWI 
  6   129 Ruiz, Tiffany          NJ Striders                       2.56m   NWI 
 --  1912 Bienstock, Nicky       NJ Striders                        FOUL   NWI 
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1849 Jarvis, Jennifer       Lakeland                         10.94m  
  2  1058 Lee, Jasmine           NJ Striders                       8.80m  
  3  1852 King, Alyssa           Lakeland                          7.20m  
  4  1750 Knighton, Aijah        Paterson Gazelle                  6.92m  
  5   645 Harris, Sharell        NJ Striders                       6.89m  
  6  1863 Cooper-Napolitano,     Chester Track                     5.83m  
  7  1053 Gomez, Randy           NJ Striders                       5.05m  
  8  1747 Lawrence, Dana         Paterson Gazelle                  4.84m  
  9   633 Davy, Shanice          NJ Striders                       4.51m  
 10  1751 Simmons, Chynah        Paterson Gazelle                  4.30m  
 
Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1849 Jarvis, Jennifer       Lakeland                         27.80m  
  2  1874 Maher, Kristin         Unattached                       23.04m  
  3  1058 Lee, Jasmine           NJ Striders                      19.86m  
  4   645 Harris, Sharell        NJ Striders                      17.76m  
  5   376 Carpenter, Amanda      NJ Striders                      10.54m  
  6   749 Molino, Nicole         NJ Striders                       9.61m  
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1753 Price, Kewanna         Paterson Gazelle                  13.04q  NWI  2 
  2  1844 Thorpe, Amber          Lakeland                          13.18q  NWI  1 
  3  1526 Sheehan, Virginia      NJ Striders                       13.36q  NWI  2 
  4  1218 Brown, Colleen         NJ Striders                       13.57q  NWI  1 
  5  1756 Thomas, Alexis         Paterson Gazelle                  14.46q  NWI  1 
  6   111 Gearity, Heather       NJ Striders                       14.89q  NWI  2 
  7  1862 Durkin, Annie          Chester Track                     15.11   NWI  1 
  8   639 Elliott, Oneika        NJ Striders                       17.80   NWI  2 
 
100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1753 Price, Kewanna         Paterson Gazelle       13.04      12.61   NWI 
  2  1526 Sheehan, Virginia      NJ Striders            13.36      12.65   NWI 
  3  1844 Thorpe, Amber          Lakeland               13.18      12.68   NWI 
  4  1218 Brown, Colleen         NJ Striders            13.57      13.50   NWI 
  5  1756 Thomas, Alexis         Paterson Gazelle       14.46      14.30   NWI 
  6   111 Gearity, Heather       NJ Striders            14.89      15.00   NWI 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1753 Price, Kewanna         Paterson Gazelle                  27.18   NWI 
  2  1526 Sheehan, Virginia      NJ Striders                       27.54   NWI 
  3  1218 Brown, Colleen         NJ Striders                       28.81   NWI 
  4  1844 Thorpe, Amber          Lakeland                          29.29   NWI 
  5  1907 Mullins, Aja           Jersey City                       30.02   NWI 
  6   639 Elliott, Oneika        NJ Striders                       33.88   NWI 
 
400 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1754 Allen, Amber           Paterson Gazelle                1:03.12  
  2   223 Mold, Victoria         NJ Striders                     1:07.30  
  3  1907 Mullins, Aja           Jersey City                     1:08.96  
  4   262 Yang, Anna             NJ Striders                     1:10.67  
  5  1626 DeBose, Kyra           EastOrange                      1:21.70  
 
800 Meter Run Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1830 Higgins, Molly         Lakeland                        2:36.11   1 
  2  1754 Allen, Amber           Paterson Gazelle                2:42.79   1 
  3  1835 Kiss, Victoria         Lakeland                        2:44.12   1 
  4  1479 Moore, Rondasia        Survivors                       2:45.47   1 
  5   360 Dell'Aquila, Victo     NJ Striders                     2:48.01   1 
  6   957 Kulcser, Brittany      NJ Striders                     2:48.79   1 
  7   262 Yang, Anna             NJ Striders                     2:53.12   1 
  8   362 Hwang, Christina       NJ Striders                     2:54.25   1 
  9   261 Reynolds, Claire       NJ Striders                     2:57.89   2 
 
1500 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1830 Higgins, Molly         Lakeland                        5:24.40  
  2   957 Kulcser, Brittany      NJ Striders                     5:40.90  
  3  1835 Kiss, Victoria         Lakeland                        5:42.93  
  4   360 Dell'Aquila, Victo     NJ Striders                     5:45.11  
  5  1479 Moore, Rondasia        Survivors                       5:47.35  
  6   261 Reynolds, Claire       NJ Striders                     6:02.66  
  7   362 Hwang, Christina       NJ Striders                     6:05.54  
 
3000 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1910 Klypka, Ellyn          NJ Striders                    13:23.57  
 
3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1755 Knighton, Emma         Paterson Gazelle               19:30.40  
  2   231 Pacilio, Sonny         NJ Striders                    20:06.93  
  3   176 Bollerman, Megan       NJ Striders                    21:20.43  
  4   238 Rowland, Natalie       NJ Striders                    22:28.22  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                                  54.64  
     1) 1755 Knighton, Emma             2) 1753 Price, Kewanna            
     3) 1756 Thomas, Alexis             4) 1754 Allen, Amber              
 
Long Jump Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1844 Thorpe, Amber          Lakeland                          4.44m   NWI 
  2   223 Mold, Victoria         NJ Striders                       4.42m   NWI 
  2  1526 Sheehan, Virginia      NJ Striders                       4.42m   NWI 
  4   553 Cala, Lorreine         NJ Striders                       3.93m   NWI 
  5   111 Gearity, Heather       NJ Striders                       3.73m   NWI 
  6  1869 Heslen, Shayla         NJ Striders                       3.43m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   954 Pantale, Alana         NJ Striders                      11.64m  
  2    35 Sullivan, Shannon      NJ Striders                       9.80m  
  3  1755 Knighton, Emma         Paterson Gazelle                  8.76m  
  4  1876 Passera, Logan Mar     NJ Striders                       6.63m  
 
Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   954 Pantale, Alana         NJ Striders                      29.00m  
 
Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   954 Pantale, Alana         NJ Striders                      28.00m  
 
100 Meter Dash Sub Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
 --   689 Thomas, Lemar          NJ Striders                         SCR          
  1  1879 Marshall, Shmad        Jersey City                       15.86q  NWI  3 
  2   762 Birchwale, Joseph      NJ Striders                       16.67q  NWI  4 
  3  1726 Solano, Ziante         Paterson Gazelle                  16.88q  NWI  1 
  4   920 Robinson, John         NJ Striders                       16.95q  NWI  3 
  5  1241 West, Marlon           Survivors                         17.03q  NWI  4 
  6  1730 Cunningham, Mauric     Paterson Gazelle                  17.14q  NWI  1 
  7  1728 Miller, Kazir          Paterson Gazelle                  17.39   NWI  4 
  8   599 O'Shaughnessy, Kei     NJ Striders                       17.47   NWI  2 
  9  1870 Shepperson, Brookl     Paterson Gazelle                  17.48   NWI  3 
 10  1588 Allen, Esai            Survivors                         18.28   NWI  1 
 11   488 Aranda, Marco          NJ Striders                       18.54   NWI  4 
 12   161 Wong, Bennett          NJ Striders                       18.77   NWI  1 
 13  1877 Brown, Tarahgee        Jersey City                       18.79   NWI  2 
 14   620 Baker, Kyle            NJ Striders                       20.60   NWI  1 
 15   158 Siegenthaler, Etha     NJ Striders                       21.15   NWI  4 
 16  1878 De La Paz, Arturo      Jersey City                       21.92   NWI  2 
 17   727 Mauro, Nicholas        NJ Striders                       22.11   NWI  2 
 
100 Meter Dash Sub Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1879 Marshall, Shmad        Jersey City            15.86      15.70   NWI 
  2   762 Birchwale, Joseph      NJ Striders            16.67      16.75   NWI 
  3   920 Robinson, John         NJ Striders            16.95      17.04   NWI 
  4  1241 West, Marlon           Survivors              17.03      17.33   NWI 
  5  1726 Solano, Ziante         Paterson Gazelle       16.88      18.11   NWI 
 
200 Meter Dash Sub Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  1879 Marshall, Shmad        Jersey City                       33.15   NWI  1 
  2  1870 Shepperson, Brookl     Paterson Gazelle                  35.21   NWI  1 
  3  1730 Cunningham, Mauric     Paterson Gazelle                  35.69   NWI  2 
  4   920 Robinson, John         NJ Striders                       36.03   NWI  2 
  5   688 Thomas, Gregory        NJ Striders                       36.10   NWI  1 
  6  1726 Solano, Ziante         Paterson Gazelle                  37.06   NWI  1 
  7  1728 Miller, Kazir          Paterson Gazelle                  37.35   NWI  1 
  8  1241 West, Marlon           Survivors                         40.31   NWI  1 
  9  1877 Brown, Tarahgee        Jersey City                       41.89   NWI  2 
 10  1588 Allen, Esai            Survivors                         43.48   NWI  1 
 11   620 Baker, Kyle            NJ Striders                       46.29   NWI  1 
 12  1878 De La Paz, Arturo      Jersey City                       49.63   NWI  2 
 
400 Meter Dash Sub Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1879 Marshall, Shmad        Jersey City                     1:12.09   1 
  2  1865 Sticker, Gregory       Lakeland                        1:18.72   1 
  3   648 Ingram, Julian         NJ Striders                     1:21.93   2 
  4   688 Thomas, Gregory        NJ Striders                     1:23.00   1 
  5  1727 McCoy, Waleek          Paterson Gazelle                1:24.26   2 
  6   920 Robinson, John         NJ Striders                     1:26.21   2 
  7   737 Sano, Brian            NJ Striders                     1:32.11   1 
  8  1843 Djurasek, Michael      Unattached                      1:42.75   1 
  9  1588 Allen, Esai            Survivors                       1:44.13   2 
 10   599 O'Shaughnessy, Kei     NJ Striders                     1:45.47   2 
 11   620 Baker, Kyle            NJ Striders                     1:48.41   1 
 12  1878 De La Paz, Arturo      Jersey City                     1:55.69   2 
 
800 Meter Run Sub Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1865 Sticker, Gregory       Lakeland                        3:07.74  
  2  1727 McCoy, Waleek          Paterson Gazelle                3:09.68  
  3   648 Ingram, Julian         NJ Striders                     3:19.84  
  4   577 Gulati, Raj            NJ Striders                     3:45.18  
  5   578 Gulati, Raul           NJ Striders                     4:19.75  
 
1500 Meter Run Sub Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   577 Gulati, Raj            NJ Striders                     7:41.38  
  2  1911 Stella, Jake           NJ Striders                     7:50.34  
  3   578 Gulati, Raul           NJ Striders                     7:54.41  
 
4x100 Meter Relay Sub Bantam Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                                1:10.14  
     1) 1730 Cunningham, Maurice        2) 1870 Shepperson, Brooklyn      
     3) 1726 Solano, Ziante             4) 1728 Miller, Kazir             
 
Long Jump Sub Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   161 Wong, Bennett          NJ Striders                       2.75m   NWI 
  2   488 Aranda, Marco          NJ Striders                       2.64m   NWI 
  3   599 O'Shaughnessy, Kei     NJ Striders                       2.55m   NWI 
  4   158 Siegenthaler, Etha     NJ Striders                       1.85m   NWI 
  5   737 Sano, Brian            NJ Striders                       1.16m   NWI 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   689 Thomas, Lemar          NJ Striders                       13.52q  NWI  2 
  2  1832 Wallace, Thayer        Lakeland                          14.13q  NWI  1 
  3  1731 Dyer, Asante           Paterson Gazelle                  14.37q  NWI  1 
  4  1882 Eady, Gregory          Jersey City                       14.65q  NWI  1 
  5  1839 Swaby, Stephen         Lakeland                          14.70q  NWI  3 
  6  1883 Mullins, Curtis        Jersey City                       14.92q  NWI  3 
  7  1235 Hawthorne, David       Survivors                         15.08   NWI  2 
  8  1233 Clark, Devohn          Survivors                         15.19   NWI  1 
  9   652 Johnson, Elijah        NJ Striders                       15.22   NWI  3 
 10  1239 Rawls, Cortez          Survivors                         15.49   NWI  3 
 11  1838 Taylor, Jarren         Lakeland                          15.70   NWI  2 
 12   720 Jones, Darrel Jame     NJ Striders                       15.75   NWI  3 
 13  1613 Gabay, Aaron           NJ Striders                       15.92   NWI  1 
 14   146 Davis, Noah            NJ Striders                       15.94   NWI  3 
 15  1578 Spotwood, eric         EastOrange                        16.19   NWI  1 
 16  1620 Elliott, Chad          NJ Striders                       16.51   NWI  1 
 17  1884 Adams, Diante          Jersey City                       17.40   NWI  2 
 18   140 Benkovich, Jonatha     NJ Striders                       20.14   NWI  2 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   689 Thomas, Lemar          NJ Striders            13.52      13.77   NWI 
  2  1832 Wallace, Thayer        Lakeland               14.13      14.20   NWI 
  3  1731 Dyer, Asante           Paterson Gazelle       14.37      14.42   NWI 
  4  1882 Eady, Gregory          Jersey City            14.65      14.80   NWI 
  5  1839 Swaby, Stephen         Lakeland               14.70      15.16   NWI 
  6  1883 Mullins, Curtis        Jersey City            14.92      15.69   NWI 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   689 Thomas, Lemar          NJ Striders                       29.51   NWI  2 
  2  1832 Wallace, Thayer        Lakeland                          29.82   NWI  2 
  3  1731 Dyer, Asante           Paterson Gazelle                  30.72   NWI  1 
  4  1839 Swaby, Stephen         Lakeland                          31.06   NWI  1 
  5   659 McKay, Jr., Corey      NJ Striders                       31.49   NWI  1 
  6  1882 Eady, Gregory          Jersey City                       34.07   NWI  1 
  7  1858 Lopez, Christian       Unattached                        34.93   NWI  1 
  8  1620 Elliott, Chad          NJ Striders                       35.10   NWI  1 
  9  1578 Spotwood, eric         EastOrange                        36.49   NWI  1 
 10  1884 Adams, Diante          Jersey City                       38.41   NWI  2 
 11  1873 Bethea, Elijah         NJ Striders                       38.83   NWI  2 
 12   148 Gallagher, Ian         NJ Striders                       39.40   NWI  2 
 13  1664 Ayob, George           NJ Striders                       43.26   NWI  1 
 14   140 Benkovich, Jonatha     NJ Striders                       48.93   NWI  2 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1882 Eady, Gregory          Jersey City                     1:10.51   2 
  2   659 McKay, Jr., Corey      NJ Striders                     1:13.28   2 
  3  1883 Mullins, Curtis        Jersey City                     1:14.20   1 
  4  1731 Dyer, Asante           Paterson Gazelle                1:17.20   1 
  5  1117 Simpson, Khalil        St. Luke's Spiri                1:21.33   2 
  6  1858 Lopez, Christian       Unattached                      1:23.18   1 
  7   480 DeSimone, Michael      NJ Striders                     1:23.51   2 
  8   730 Oellermann, Ryan       NJ Striders                     1:29.50   1 
  9  1867 Duncan, Matthew        NJ Striders                     1:33.20   1 
 10  1873 Bethea, Elijah         NJ Striders                     1:37.20   1 
 11  1664 Ayob, George           NJ Striders                     1:37.60   1 
 12   144 Falker, Brian          NJ Striders                     1:50.93   2 
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1232 Bullard, Reginald      Survivors                       2:58.21  
  2   717 Halligan, Sean         NJ Striders                     3:05.37  
  3  1841 Iskandar, Daniel       Unattached                      3:07.58  
  4   720 Jones, Darrel Jame     NJ Striders                     3:10.41  
  5   212 Levermore, Kyle        NJ Striders                     3:12.60  
  6  1831 Higgins, Seamus        Lakeland                        3:32.15  
  7   730 Oellermann, Ryan       NJ Striders                     3:39.95  
  8  1664 Ayob, George           NJ Striders                     3:41.68  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   212 Levermore, Kyle        NJ Striders                     6:07.96  
  2   293 Whitmore, Max          NJ Striders                     6:11.56  
  3  1831 Higgins, Seamus        Lakeland                        6:15.68  
  4   150 Kleinbaum, Jake        NJ Striders                     6:39.45  
  5   474 Passera, Sam           NJ Striders                     7:04.29  
  6  1406 Taylor, Michael        EastOrange                      7:08.50  
  7   481 Gramuglia, Nichola     NJ Striders                     7:25.63  
 
1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   663 Novello, Ron           NJ Striders                    11:19.68  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Lakeland T/C  'A'                                         1:01.95  
     1) 1839 Swaby, Stephen             2) 1838 Taylor, Jarren            
     3) 1832 Wallace, Thayer            4) 1859 Zarro, Anthony            
  2 07-Survivors Track Club  'A'                                 1:04.51  
     1) 1232 Bullard, Reginald          2) 1233 Clark, Devohn             
     3) 1235 Hawthorne, David           4) 1239 Rawls, Cortez             
 
4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Survivors Track Club  'A'                                 5:20.65  
     1) 1233 Clark, Devohn              2) 1235 Hawthorne, David          
     3) 1239 Rawls, Cortez              4) 1232 Bullard, Reginald         
 
Long Jump Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   689 Thomas, Lemar          NJ Striders                       4.26m   NWI 
  2  1613 Gabay, Aaron           NJ Striders                       3.51m   NWI 
  3   652 Johnson, Elijah        NJ Striders                       3.49m   NWI 
  4  1859 Zarro, Anthony         Lakeland                          3.05m   NWI 
  5  1858 Lopez, Christian       Unattached                        2.79m   NWI 
  6   156 Ruiz, Enrique          NJ Striders                       2.46m   NWI 
  7   151 Merlo, Christopher     NJ Striders                       2.34m   NWI 
  8   148 Gallagher, Ian         NJ Striders                       2.20m   NWI 
 --   720 Jones, Darrel Jame     NJ Striders                        FOUL   NWI 
 --   212 Levermore, Kyle        NJ Striders                        FOUL   NWI 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   663 Novello, Ron           NJ Striders                       6.02m  
  2  1866 Sinatra, Matthew       Lakeland                          5.58m  
  3   732 Parino, Ryan           NJ Striders                       5.51m  
  4   474 Passera, Sam           NJ Striders                       4.90m  
  5  1884 Adams, Diante          Jersey City                       4.84m  
  6  1838 Taylor, Jarren         Lakeland                          4.62m  
  7   157 Santana, Paulo         NJ Striders                       4.42m  
  8   479 Passarelli, Michae     NJ Striders                       4.31m  
  9   731 Parino, Daniel         NJ Striders                       4.24m  
 10  1406 Taylor, Michael        EastOrange                        3.65m  
 
Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1875 Maher, Erik            Unattached                       24.37m  
  2   480 DeSimone, Michael      NJ Striders                      15.62m  
  3   717 Halligan, Sean         NJ Striders                      15.17m  
  4  1406 Taylor, Michael        EastOrange                       13.26m  
  5   479 Passarelli, Michae     NJ Striders                      13.09m  
  6   157 Santana, Paulo         NJ Striders                      11.93m  
  7   730 Oellermann, Ryan       NJ Striders                       9.98m  
  8   731 Parino, Daniel         NJ Striders                       8.48m  
  9   732 Parino, Ryan           NJ Striders                       6.93m  
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1665 Gehring, Hye Sung      NJ Striders                       13.70q  NWI  2 
  2  1527 Sheehan, Matthew       NJ Striders                       14.06q  NWI  2 
  3  1836 Graddy, Rudolph        Lakeland                          14.07q  NWI  1 
  4  1854 Harvey, Jordan         Lakeland                          14.37q  NWI  1 
  5  1887 Mayes, Kazemde         Jersey City                       14.60q  NWI  1 
  6  1850 Bush, Justin           Lakeland                          14.86q  NWI  3 
  7  1856 Allen, Dondre          Lakeland                          14.92   NWI  2 
  8   692 Vicale, Angelo         NJ Striders                       15.01   NWI  1 
  9  1621 Bryant, Elgin          NJ Striders                       15.11   NWI  3 
 10   123 Santana, Marcos        NJ Striders                       15.36   NWI  3 
 11   450 Stabile, Paul          NJ Striders                       15.41   NWI  1 
 12  1885 James,. Jr., Derri     Jersey City                       16.06   NWI  3 
 13   133 Inguanti, Michael      NJ Striders                       17.41   NWI  2 
 14  1324 Brady, James           NJ Striders                       17.84   NWI  3 
 
100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1665 Gehring, Hye Sung      NJ Striders            13.70      13.68   NWI 
  2  1527 Sheehan, Matthew       NJ Striders            14.06      14.01   NWI 
  3  1836 Graddy, Rudolph        Lakeland               14.07      14.20   NWI 
  4  1854 Harvey, Jordan         Lakeland               14.37      14.52   NWI 
  5  1887 Mayes, Kazemde         Jersey City            14.60      14.71   NWI 
  6  1850 Bush, Justin           Lakeland               14.86      15.58   NWI 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1665 Gehring, Hye Sung      NJ Striders                       28.12   NWI 
  2  1577 LaRue, Anfernee Ty     EastOrange                        30.19   NWI 
  3  1854 Harvey, Jordan         Lakeland                          30.77   NWI 
  4  1836 Graddy, Rudolph        Lakeland                          30.99   NWI 
  5  1621 Bryant, Elgin          NJ Striders                       31.92   NWI 
  6  1856 Allen, Dondre          Lakeland                          32.28   NWI 
  7  1833 Vena, Nicholas         Unattached                        34.04   NWI 
 
400 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1665 Gehring, Hye Sung      NJ Striders                     1:03.63  
  2  1527 Sheehan, Matthew       NJ Striders                     1:05.50  
  3  1886 Reaves, Jr., Aaron     Jersey City                     1:05.90  
  4  1577 LaRue, Anfernee Ty     EastOrange                      1:07.40  
  5  1732 Dyer, Amani            Paterson Gazelle                1:08.20  
  6   692 Vicale, Angelo         NJ Striders                     1:13.07  
  7  1850 Bush, Justin           Lakeland                        1:15.19  
  8   123 Santana, Marcos        NJ Striders                     1:18.79  
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1577 LaRue, Anfernee Ty     EastOrange                      2:55.86  
  2   576 Gugliotta, Kyle        NJ Striders                     3:03.93  
  3   460 Hwang, Alan            NJ Striders                     3:33.78  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   576 Gugliotta, Kyle        NJ Striders                     5:58.27  
  2   579 Gulati, Rishi          NJ Striders                     6:21.42  
  3   460 Hwang, Alan            NJ Striders                     6:42.44  
  4   459 Wang, John             NJ Striders                     8:47.04  
 
3000 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   579 Gulati, Rishi          NJ Striders                    13:39.22  
  2   613 Tobass, Michael        NJ Striders                    14:59.90  
 
1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1324 Brady, James           NJ Striders                    11:19.27  
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Lakeland T/C  'A'                                           56.75  
     1) 1850 Bush, Justin               2) 1856 Allen, Dondre             
     3) 1854 Harvey, Jordan             4) 1855 Sternlicht, Mike          
  2 07-Jersey City Receation Track  'A'                            58.76  
     1) 1888 Phillips, Quantero         2) 1886 Reaves, Jr., Aaron        
     3) 1887 Mayes, Kazemde             4) 1885 James,. Jr., Derrik       
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Jersey City Receation Track  'A'                          5:00.48  
     1) 1888 Phillips, Quantero         2) 1887 Mayes, Kazemde            
     3) 1886 Reaves, Jr., Aaron         4) 1885 James,. Jr., Derrik       
 
Long Jump Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1527 Sheehan, Matthew       NJ Striders                       4.49m   NWI 
  2  1836 Graddy, Rudolph        Lakeland                          4.36m   NWI 
  3    27 Porteous, John         NJ Striders                       3.80m   NWI 
  4   576 Gugliotta, Kyle        NJ Striders                       3.78m   NWI 
  5  1889 Walton, Allen          Jersey City                       3.49m   NWI 
  6  1732 Dyer, Amani            Paterson Gazelle                  3.34m   NWI 
  7    28 Porteous, Sean         NJ Striders                       3.30m   NWI 
  8  1621 Bryant, Elgin          NJ Striders                       3.11m   NWI 
  9   123 Santana, Marcos        NJ Striders                       2.99m   NWI 
 10   133 Inguanti, Michael      NJ Striders                       2.81m   NWI 
 --  1885 James,. Jr., Derri     Jersey City                        FOUL   NWI 
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1833 Vena, Nicholas         Unattached                       13.08m  
  2   450 Stabile, Paul          NJ Striders                       7.81m  
  3  1855 Sternlicht, Mike       Lakeland                          7.54m  
  4   220 McCue, Matthew         NJ Striders                       6.21m  
  5  1324 Brady, James           NJ Striders                       5.59m  
 
Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   456 Passarelli, Thomas     NJ Striders                      33.93m  
  2    27 Porteous, John         NJ Striders                      30.89m  
  3    28 Porteous, Sean         NJ Striders                      18.88m  
  4   220 McCue, Matthew         NJ Striders                      16.43m  
  5  1325 Reilly, Patrick        NJ Striders                      16.10m  
  6   133 Inguanti, Michael      NJ Striders                      15.02m  
  7   123 Santana, Marcos        NJ Striders                      13.38m  
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1848 Kinborgh, Craig        Lakeland                          12.40q  NWI  2 
  2  1739 Brown, Kaheem          Paterson Gazelle                  12.41q  NWI  1 
  3  1823 Larity, Frank          Unattached                        12.69q  NWI  1 
  4  1407 Taylor, Matthew        EastOrange                        12.76q  NWI  2 
  5  1733 Brown, Javon           Paterson Gazelle                  13.01q  NWI  2 
  6   259 Losowyj, Daniel        NJ Striders                       13.21q  NWI  2 
  7  1734 Clark, Quarice         Paterson Gazelle                  13.30   NWI  1 
  8   904 Cureton, Justin        NJ Striders                       13.63   NWI  2 
  9  1737 McCray Jr., Andrew     Paterson Gazelle                  14.23   NWI  2 
 10     2 Brennan, David         NJ Striders                       14.39   NWI  1 
 11  1773 Johnson, Treivon       NJ Striders                       15.40   NWI  1 
 
100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1  1739 Brown, Kaheem          Paterson Gazelle       12.41      12.13   NWI 
  2  1848 Kinborgh, Craig        Lakeland               12.40      12.32   NWI 
  3  1823 Larity, Frank          Unattached             12.69      12.49   NWI 
  4  1407 Taylor, Matthew        EastOrange             12.76      12.83   NWI 
  5   259 Losowyj, Daniel        NJ Striders            13.21      13.03   NWI 
  6  1733 Brown, Javon           Paterson Gazelle       13.01      13.19   NWI 
 
200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  1739 Brown, Kaheem          Paterson Gazelle                  25.91   NWI  1 
  2  1848 Kinborgh, Craig        Lakeland                          26.02   NWI  2 
  3  1733 Brown, Javon           Paterson Gazelle                  26.29   NWI  2 
  4  1823 Larity, Frank          Unattached                        26.64   NWI  1 
  5  1407 Taylor, Matthew        EastOrange                        27.06   NWI  2 
  6  1734 Clark, Quarice         Paterson Gazelle                  27.99   NWI  1 
  7   259 Losowyj, Daniel        NJ Striders                       28.44   NWI  1 
  8   904 Cureton, Justin        NJ Striders                       28.83   NWI  2 
  9     2 Brennan, David         NJ Striders                       30.39   NWI  1 
 10  1827 Parillo, Michael       Unattached                        31.26   NWI  1 
 11  1773 Johnson, Treivon       NJ Striders                       31.91   NWI  2 
 
400 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1823 Larity, Frank          Unattached                      1:00.23  
  2  1737 McCray Jr., Andrew     Paterson Gazelle                1:06.82  
  3   350 Kein, Stephen          NJ Striders                     1:07.47  
  4  1827 Parillo, Michael       Unattached                      1:09.45  
  5  1913 Mhich, Rafik           NJ Striders                     1:10.79  
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1824 Kirscher, Daniel       Unattached                      2:18.69  
  2  1894 Mangerere, Clive       Jersey City                     2:27.80  
  3   615 Wisse, Jacob           NJ Striders                     2:36.05  
  4  1738 Jenkins Jr., Morri     Paterson Gazelle                2:37.06  
  5  1891 Omoke, Dennis          Jersey City                     2:39.18  
  6  1837 Urena, Jonathan        Unattached                      2:44.24  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1824 Kirscher, Daniel       Unattached                      4:47.89  
  2  1861 Boss, John             Lakeland                        4:58.60  
  3  1837 Urena, Jonathan        Unattached                      5:02.47  
  4  1738 Jenkins Jr., Morri     Paterson Gazelle                5:17.23  
  5   350 Kein, Stephen          NJ Striders                     5:34.51  
  6   615 Wisse, Jacob           NJ Striders                     5:44.11  
  7  1234 Ebron, Danzell         Survivors                       6:07.27  
  8   442 Gramuglia, Anthony     NJ Striders                     6:13.33  
  9   441 Paolazzi, Christop     NJ Striders                     6:13.58  
 10   949 Russo, Anthony         NJ Striders                     6:20.49  
 
3000 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1861 Boss, John             Lakeland                       11:01.89  
  2   440 Fiorino, Nicholas      NJ Striders                    11:10.41  
  3    23 Mondelo, Nicholas      NJ Striders                    11:36.06  
  4  1234 Ebron, Danzell         Survivors                      12:40.11  
  5   442 Gramuglia, Anthony     NJ Striders                    13:05.47  
  6  1868 Gawin, Chris           NJ Striders                    13:06.66  
  7   795 Murray, John           NJ Striders                    13:49.85  
  8   797 Lanni, Patrick         NJ Striders                    13:59.92  
 
3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   932 Verhasselt, Eric       NJ Striders                    19:03.57  
  2   568 Ference, Steven        NJ Striders                    21:12.18  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   350 Kein, Stephen          NJ Striders                       18.00   NWI 
  2   618 Abrams, Patrick        NJ Striders                       19.27   NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   618 Abrams, Patrick        NJ Striders                       35.74   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                                  52.50  
     1) 1733 Brown, Javon               2) 1739 Brown, Kaheem             
     3) 1734 Clark, Quarice             4) 1737 McCray Jr., Andrew        
  2 07-Jersey City Receation Track  'A'                            54.91  
     1) 1892 Andrews, Dwight            2) 1890 Davis, Tareef             
     3) 1893 Greene, Tereal R.          4) 1894 Mangerere, Clive          
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 07-Jersey City Receation Track  'A'                          4:51.31  
     1) 1892 Andrews, Dwight            2) 1894 Mangerere, Clive          
     3) 1891 Omoke, Dennis              4) 1890 Davis, Tareef             
 
Long Jump Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   259 Losowyj, Daniel        NJ Striders                       4.83m   NWI 
  2  1848 Kinborgh, Craig        Lakeland                          4.23m   NWI 
  3  1827 Parillo, Michael       Unattached                        3.85m   NWI 
  4   949 Russo, Anthony         NJ Striders                       3.64m   NWI 
  5   799 Walsh, Patrick         NJ Striders                       3.18m   NWI 
 
Triple Jump Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   350 Kein, Stephen          NJ Striders                      10.00m   NWI 
 
Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1407 Taylor, Matthew        EastOrange                        9.45m  
  2   350 Kein, Stephen          NJ Striders                       8.83m  
  3   112 Wong, Jonathan         NJ Striders                       7.32m  
  4   950 Russo, Michael         NJ Striders                       6.72m  
  5     2 Brennan, David         NJ Striders                       6.61m  
  6  1738 Jenkins Jr., Morri     Paterson Gazelle                  6.53m  
  7   114 Frain, Matt            NJ Striders                       6.20m