Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 2/17/2004 12:02 AM
                USATF-NJ Indoor Developmental Meet - 2/15/2004                 
                              Jersey City Armory                               
                                    Results                                    
 
55 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Olivia                Jaguar Track              9.20  
  2 Carpenter, Kiara             Supersonic                9.40  
  3 Gibbs, Janelle               Comet TC                  9.50  
  4 Sherman, Elyse               Comet TC                 10.80  
 
55 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Coleman, Imani               Comet TC                  9.50q 
  2 Sherman, Jordane             Comet TC                  9.80q 
  3 Chandler, Traci Marie        Comet TC                  9.90q 
  4 Jones, Camille               Jersey City              10.30q 
  5 Claudio, Elyssa              Jaguar Track             11.00q 
  6 Blunt, Al'Jenea              Jersey City              11.10q 
  7 Reaves, Ashli                Jersey City              11.20q 
  8 Campbell, Faith              Jersey Shore             12.90q 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Imani               Comet TC                 37.20   1 
  2 Baker, Olivia                Jaguar Track             37.60   1 
  3 Sherman, Jordane             Comet TC                 40.70   1 
  4 Carpenter, Kiara             Supersonic               41.60   1 
  5 Gibbs, Janelle               Comet TC                 43.90   1 
  6 Chandler, Traci Marie        Comet TC                 45.60   1 
  7 Coleman, Kennedy             Plainfield               47.10   1 
  8 Sherman, Elyse               Comet TC                 47.70   1 
  9 Jones, Camille               Jersey City              49.50   2 
 10 Reaves, Ashli                Jersey City              50.03   2 
 11 Claudio, Elyssa              Jaguar Track             52.10   2 
 12 Blunt, Al'Jenea              Jersey City              53.10   2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Coleman, Imani               Comet TC               1:21.70  
  2 Baker, Olivia                Jaguar Track           1:28.30  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawrence, Crystal            Transy East            2:23.40  
  2 Mcgreggor, Ianna             Transy East            3:43.30  
 
4x200 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Comet Track Club  'A'                               2:53.00  
 
55 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Lindsay                 Plainfield                8.20  
  2 Cosby, Taylor                Jersey Shore             J8.20  
  3 Kearney, Janee               Jaguar Track              8.30  
  4 Rasool, Amira                Jaguar Track              8.60  
 
55 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Ballew, Ambur                Jaguar Track              8.20q 
  2 Del Piano, Carla             South Brunsw              8.70q 
  2 Burrus, Chelsea              Jaguar Track              8.70q 
  4 Yansen, Malika               Jaguar Track              9.50q 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Indanasia             Jaguar Track             33.70   1 
  2 Ballew, Ambur                Jaguar Track             33.80   1 
  3 Kearney, Janee               Jaguar Track             33.90   1 
  4 Lee, Lindsay                 Plainfield               34.60   1 
  5 Norton, Zameerah             Jersey Shore             35.30   1 
  6 Cosby, Taylor                Jersey Shore             35.50   1 
  7 Rasool, Amira                Jaguar Track             35.80   1 
  8 Snell, Deja                  Comet TC                 36.50   1 
  9 Joyner, Kiara                Jersey Shore             36.60   2 
 10 Delande, Autumn              Jersey Shore             37.50   2 
 11 Burrus, Chelsea              Jaguar Track             37.60   2 
 12 Wilson, Brietta              Jersey Shore             39.20   2 
 13 Anderson, Annakiya           Comet TC                 42.10   2 
 14 Fountain, Tonge'             Unattached               44.80   2 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Snell, Deja                  Comet TC               1:19.60  
  2 Jones, Indanasia             Jaguar Track           1:21.30  
  3 Joyner, Kiara                Jersey Shore           1:21.50  
  4 Lee, Lindsay                 Plainfield             1:23.10  
  5 Norton, Zameerah             Jersey Shore           1:24.40  
  6 Delande, Autumn              Jersey Shore           1:28.50  
  7 Harris, Keyanna              Comet TC               1:32.10  
  8 Hesse, Stephanie             Unattached             1:38.40  
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Shayla               Comet TC               3:03.40  
  2 Del Piano, Carla             South Brunsw           3:06.00  
  3 Seabrook, Yazmin             Comet TC               3:19.40  
  4 Fonsecca, Jessica            Benfeca                3:29.00  
  5 Hesse, Stephanie             Unattached             3:37.10  
  6 Pinzino, Kimberly            Jaguar Track           3:48.30  
 
1600 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Shayla               Comet TC               6:02.00  
  2 Corbin, Ivey                 Transy East            7:09.90  
  3 Fonsecca, Jessica            Benfeca                7:21.00  
  4 Hesse, kelli                 Unattached             7:52.70  
  5 Pinzino, Kimberly            Jaguar Track           7:59.40  
 
4x200 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jaguar track Club  'A'                              2:16.90  
  2 Jersey Shore Track Club  'A'                        2:29.80  
  3 Comet Track Club  'A'                               2:33.50  
 
Shot Put Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Indanasia             Jaguar Track             3.76m  
  2 Yansen, Malika               Jaguar Track             3.75m  
  3 Fountain, Tonge'             Unattached               3.68m  
  4 Pinzino, Kimberly            Jaguar Track             2.62m  
 
55 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barlow, Briana               Supersonic                7.20  
  2 Gillon, Tylia                Supersonic                7.30  
  3 Phillips, Ashley             Jaguar Track              7.40  
  4 Mullins, Aja                 Jersey City               8.10  
 
55 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fountain, Whitney            Unattached                7.20q  2 
  2 Davila, Quaneeka             Supersonic                7.50q  1 
  3 Thomas, Beaira               Jaguar Track              7.70q  2 
  4 Johnson, Jade                Comet TC                  8.40q  1 
  5 Rodriguez, gretchel          Jersey City               8.50q  1 
  6 LaRoche, Princess            Jersey City               8.70q  1 
  7 Martin, Danielle             Comet TC                  8.80q  1 
  7 Carpenter, Yamika            Supersonic                8.80q  2 
  9 Marshall, Chelsee            NY Starz                  9.10   1 
 10 Makomba, S                   Jersey City               9.40   1 
 11 Sherman, Lindsey             Comet TC                  9.90   1 
 12 Jones, Domonique             Jersey City              10.70   2 
 
200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Goode, Asja                  Supersonic               27.90   1 
  2 Barlow, Briana               Supersonic               29.00   1 
  3 Gillon, Tylia                Supersonic               29.20   1 
  4 Fountain, Whitney            Unattached               30.20   1 
  5 Davila, Quaneeka             Supersonic               30.40   1 
  6 Phillips, Ashley             Jaguar Track             30.50   1 
  7 Johnson, Jade                Comet TC                 32.20   1 
  8 Thomas, Beaira               Jaguar Track             32.90   1 
  9 Mullins, Aja                 Jersey City              33.50   2 
 10 Carpenter, Yamika            Supersonic               34.70   2 
 11 Rodriguez, gretchel          Jersey City              35.00   2 
 12 Martin, Danielle             Comet TC                 36.10   2 
 13 Smith, Janeva                Plainfield               36.20   2 
 14 Holder, Jasmine              Jaguar Track             36.70   2 
 15 Marshall, Chelsee            NY Starz                 37.10   2 
 16 Sherman, Lindsey             Comet TC                 37.20   2 
 17 LaRoche, Princess            Jersey City              37.90   3 
 18 Makomba, S                   Jersey City              39.50   3 
 19 Jones, Domonique             Jersey City              47.40   3 
 
400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Goode, Asja                  Supersonic             1:03.80   1 
  2 Johnson, Jade                Comet TC               1:11.50   1 
  3 Jackson, jessica             Transy East            1:12.40   1 
  4 Phillips, Ashley             Jaguar Track           1:12.60   1 
  5 Rodriguez, gretchel          Jersey City            1:14.60   1 
  6 Kelly, Vionna                Transy East            1:15.10   1 
  7 Thomas, Beaira               Jaguar Track           1:17.50   1 
  8 Holder, Jasmine              Jaguar Track           1:23.20   1 
  9 Hudson, Soroya               NY Starz               1:26.00   2 
 10 Smith, Janeva                Plainfield             1:26.80   2 
 11 Sherman, Lindsey             Comet TC               1:31.80   2 
 12 Gray, Ebony                  Comet TC               1:44.40   2 
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simoes, Ines                 Benfeca                2:42.70  
  2 Becker, Jamie                Jaguar Track           2:43.90  
  3 Burgess, Nyree               Transy East            2:44.00  
  4 Gray, Ebony                  Comet TC               3:59.40  
 
1600 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amaral, Joelle               Transy East            5:40.50  
  2 Simoes, Ines                 Benfeca                5:48.20  
  3 Molke, jen                   Transy East            5:51.90  
  4 Corbin, Bernice              Transy East            6:27.90  
  5 Champelle, nicole            Transy East            6:43.70  
  6 Becker, Jamie                Jaguar Track           7:50.60  
 
1600 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hudson, Soroya               NY Starz              11:01.60  
 
4x200 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Supersonic Track Club  'A'                          1:55.30  
  2 Comet Track Club  'A'                               2:39.10  
 
Shot Put Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sherman, Lindsey             Comet TC                 6.44m  
  2 Fountain, Whitney            Unattached               6.19m  
  3 Martin, Danielle             Comet TC                 5.43m  
 
55 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paton, Tamika                Jaguar Track              7.60  
  2 Pignatello, Dana             Unattached                7.80  
  2 Enenaka, Nneka               Comet TC                  7.80  
  2 Kilkenny, Brittney           Jersey City               7.80  
 
55 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Kacsmar, Meaghan             Jersey Shore              7.70q 
  2 Smith, Joshanae              Plainfield                7.80q 
  2 McDonald, Danielle           Jaguar Track              7.80q 
  4 Rodriguez, Stephanie         South Brunsw              8.10q 
  5 Wooten, Nia                  Jaguar Track              8.20q 
  6 Muhammad, Faizah             Jaguar Track              9.10q 
 
200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Crawford, Kristen            Transy East              27.30   1 
  2 King, Chantel                Comet TC                 29.60   1 
  3 Duncan, Arial                Comet TC                 30.10   1 
  4 Paton, Tamika                Jaguar Track             30.70   1 
  5 Enenaka, Nneka               Comet TC                 30.90   1 
  6 Smith, Joshanae              Plainfield               32.00   1 
  7 Wise, Danae                  Supersonic               32.90   1 
  8 Wooten, Nia                  Jaguar Track             34.30   1 
  9 McDonald, Danielle           Jaguar Track             35.10   2 
 10 Kilkenny, Brittney           Jersey City              50.70   2 
 
400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ramsay, Ashley               NY Starz               1:05.50   1 
  2 Duncan, Arial                Comet TC               1:07.80   1 
  3 Wise, Danae                  Supersonic             1:08.10   1 
  4 Stewart, Bianca              Comet TC               1:08.60   1 
  5 King, Chantel                Comet TC               1:09.30   1 
  6 Paton, Tamika                Jaguar Track           1:14.30   1 
  7 Wooten, Nia                  Jaguar Track           1:15.10   1 
  8 Pignatello, Dana             Unattached             1:16.90   1 
  9 Lewis, Joscelyn              Comet TC               1:17.00   2 
 
800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beason, Quiona               Transy East            2:34.40  
  2 Rodriguez, Stephanie         South Brunsw           2:38.10  
  3 Linley, Safiya               NY Starz               2:44.90  
  4 Kacsmar, Meaghan             Jersey Shore           3:04.40  
  5 Silva, Vanessa               Benfeca                3:06.50  
  6 Lewis, Joscelyn              Comet TC               3:12.40  
  7 Foneseca, Jennifer           Benfeca                3:17.30  
 
1600 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cromartie, Ashley            Transy East            5:38.70  
  2 Graham, Monique              Transy East            5:51.60  
  3 Silva, Vanessa               Benfeca                7:02.00  
  4 Foneseca, Jennifer           Benfeca                7:07.80  
 
1600 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsay, Ashley               NY Starz               8:41.20  
  2 Linley, Safiya               NY Starz               9:55.00  
 
4x200 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Comet Track Club  'A'                               2:03.20  
 -- Jersey City Recreation  'A'                              DQ  
 
High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsay, Ashley               NY Starz               5-00.00  
  2 Stewart, Bianca              Comet TC              J5-00.00  
 
Shot Put Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Muhammad, Faizah             Jaguar Track             5.19m  
 
55 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hudson, Chia                 NY Starz                  7.10  
  2 Chaplin, Beverly             Jaguar Track              7.30  
  3 Powell, Ashley               Jaguar Track              7.50  
  4 Thomas, Barachel             Jaguar Track              8.10  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hudson, Chia                 NY Starz                 27.90  
  2 Chaplin, Beverly             Jaguar Track             29.40  
  3 Powell, Ashley               Jaguar Track             30.30  
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsay, Keva                 NY Starz               1:03.20  
  2 Chaplin, Beverly             Jaguar Track           1:05.20  
  3 Thomas, Barachel             Jaguar Track           1:16.30  
  4 Powell, Ashley               Jaguar Track           1:16.60  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cohen, Samantha              South Brunsw           3:10.30  
  2 Bonfiglio, Kristina          South Brunsw           3:19.20  
 
1600 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonfiglio, Kristina          South Brunsw           7:09.40  
  2 Cohen, Samantha              South Brunsw           7:22.70  
 
Shot Put Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Barachel             Jaguar Track             6.12m  
 
55 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawrence, Jacob              NY Starz                  8.80  
  2 Goode, Ryan                  Supersonic                8.90  
  3 Wynn, Taurran                Jetta TC                  9.80  
  4 Harris, Jonathan             Comet TC                 10.20  
 
55 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Campbell, Byron              Jersey Shore              9.40  
  2 Baker, Kenneth               Unattached               10.30  
  3 Walkel, Marcellus            Jetta TC                 10.40  
  4 Sherman, Elliot              Comet TC                 10.50  
  5 Sherman, Ellison             Comet TC                 11.20  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawrence, Jacob              NY Starz                 37.40  
  2 Goode, Ryan                  Supersonic               41.00  
  3 Campbell, Byron              Jersey Shore             43.70  
  4 Wynn, Taurran                Jetta TC                 45.30  
  5 Walkel, Marcellus            Jetta TC                 47.20  
  6 Harris, Jonathan             Comet TC                 47.50  
  7 Sherman, Ellison             Comet TC                 48.00  
  8 Sherman, Elliot              Comet TC                 48.30  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinzino, Russell             Jaguar Track           3:44.10  
 
1600 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinzino, Russell             Jaguar Track           7:59.70  
 
4x200 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Comet Track Club  'A'                               2:53.00  
 
55 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Raytomar            NY Starz                  7.90  
  2 Wingate, Charles             Jetta TC                  8.00  
  3 Reaves, Aaron                Jersey City              J8.00  
  4 Mullins, Curtis              Jersey City               9.00  
 
55 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lawrence, Aaron              NY Starz                  8.00q  1 
  2 Wynn, Brion                  Jetta TC                  8.30q  1 
  3 Eady, Gregory                Jersey City               8.60q  1 
  3 McIntyre, Walter             Jersey City               8.60q  1 
  5 Smith, JaJuan                Jersey City               9.10q  1 
  6 James, Jr., Derrik           Jersey City               9.20q  2 
  7 Coleman, Kevin               Plainfield                9.30q  2 
  8 Rabago, Kyle                 Jaguar Track              9.50q  1 
  9 Livingstone, Anthony         Plainfield                9.60   1 
 10 Hilaire, Kier                Jaguar Track             10.40   1 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lawrence, Aaron              NY Starz                 31.40   1 
  2 Stewart, Raytomar            NY Starz                 32.50   1 
  3 Reaves, Aaron                Jersey City              33.60   1 
  4 Gibbs, Tyrell                Comet TC                 33.90   1 
  5 Wynn, Brion                  Jetta TC                 34.10   1 
  6 bronner, Mark                Comet TC                 34.30   1 
  7 Hoo, Adonieye                Supersonic               34.70   1 
  8 O'Neil, Patrick              NY Starz                 34.80   1 
  9 Wingate, Charles             Jetta TC                 35.50   2 
 10 Wise, Jarai (Cj)             Supersonic               35.70   2 
 11 Smith, JaJuan                Jersey City              36.90   2 
 12 McIntyre, Walter             Jersey City              37.00   2 
 13 Eady, Gregory                Jersey City              37.20   2 
 14 Mullins, Curtis              Jersey City              37.30   2 
 15 Kiwanuka, Luke               Comet TC                 38.90   2 
 16 Livingstone, Anthony         Plainfield               40.10   2 
 17 James, Jr., Derrik           Jersey City              40.50   3 
 18 Rabago, Kyle                 Jaguar Track             41.80   3 
 19 Coleman, Kevin               Plainfield               43.50   3 
 20 Hilaire, Kier                Jaguar Track             43.60   3 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoo, Adonieye                Supersonic             1:17.40  
  2 O'Neil, Patrick              NY Starz               1:19.00  
  3 Wise, Jarai (Cj)             Supersonic             1:41.00  
  4 Gibbs, Tyrell                Comet TC               1:41.60  
  5 bronner, Mark                Comet TC               1:43.00  
  6 Kiwanuka, Luke               Comet TC               1:44.30  
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emmons, Tyquan               Supersonic             2:56.60  
  2 Reaves, Aaron                Jersey City            2:59.30  
  3 McIntyre, Walter             Jersey City            3:07.70  
  4 James, Jr., Derrik           Jersey City            3:16.70  
  5 Fontes, Filipe               Benfeca                3:31.10  
  6 Figuelrrdo, Daniel           Benfeca                4:07.70  
 
1600 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emmons, Tyquan               Supersonic             6:09.40  
  2 Fontes, Filipe               Benfeca                7:44.80  
  3 Figuelrrdo, Daniel           Benfeca                8:40.40  
 
4x200 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Supersonic Track Club  'A'                          2:23.40  
  2 Jersey City Recreation  'A'                         2:24.50  
 
55 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brister, Jihad Amir          Unattached                8.00  
  2 McDonald, Roger              Jaguar Track             J8.00  
  3 Davis, Tareef                Jersey City               8.10  
  4 Williams, Kevin              Jersey City              J8.10  
 
55 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Gregory, Brandon             Jetta TC                  8.30q 
  1 Weathersbee II, Michael      Jersey City               8.30q 
  3 Wingate, Ernest              Jetta TC                  8.70q 
  3 Walton, Allen                Jersey City               8.70q 
  3 Pollard, Tre                 Jaguar Track              8.70q 
  6 Johnson, Devonte             Jersey City               8.90q 
  7 Otisu, Andrew                Unattached                9.10q 
 
200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brister, Jihad Amir          Unattached               30.70   1 
  2 Bellamy, Franklin            Comet TC                 32.30   1 
  3 greene, Kai                  Jaguar Track             32.40   1 
  3 Davis, Tareef                Jersey City              32.40   1 
  5 Stewart, Shaymar             NY Starz                 33.50   1 
  6 McDonald, Roger              Jaguar Track             34.00   1 
  7 Walton, Allen                Jersey City              34.40   1 
  8 Weathersbee II, Michael      Jersey City              34.80   1 
  9 Williams, Kevin              Jersey City              35.80   2 
 10 Pollard, Tre                 Jaguar Track             36.90   2 
 11 Wingate, Ernest              Jetta TC                 37.90   2 
 12 Kumar, Manu                  NY Starz                 38.10   2 
 13 Strong, RaShaad              Comet TC                 39.50   2 
 
400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Duncan, Christian            Comet TC               1:10.60  
  2 Brister, Jihad Amir          Unattached             1:11.70  
  3 Bellamy, Franklin            Comet TC               1:14.80  
  4 greene, Kai                  Jaguar Track           1:17.20  
  5 Strong, RaShaad              Comet TC               1:31.00  
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Duncan, Christian            Comet TC               2:48.40  
  2 Walton, Allen                Jersey City            2:49.10  
  3 greene, Kai                  Jaguar Track           2:52.70  
  4 Graham, Quincy               Unattached             2:59.40  
  5 Johnson, Devonte             Jersey City            3:16.00  
 
1600 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Anthony             Transy East            5:48.60  
  2 Graham, Quincy               Unattached             6:28.00  
  3 Kumar, Manu                  NY Starz               6:35.40  
 
4x200 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jersey City Recreation  'A'                         2:17.20  
  2 Comet Track Club  'A'                               2:18.50  
 
Shot Put Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vena, Nick                   Unattached               7.91m  
  2 Stewart, Shaymar             NY Starz                 7.40m  
  3 Pollard, Tre                 Jaguar Track             6.82m  
  4 Gregory, Brandon             Jetta TC                 6.80m  
  5 McDonald, Roger              Jaguar Track             6.65m  
 
55 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonic                6.90  
  2 Boyer, Malcolm               Jaguar Track             J6.90  
  3 Greene, Tereal Ross          Jersey City               7.20  
  4 Walker, Jesse                Unattached                8.40  
 
55 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Andrews, Dwight              Jersey City               7.70q 
  2 Mangerere, Clive             Jersey City               8.00q 
  3 Smith, Kenneth               Jersey City               8.10q 
  4 Omoke, Dennis                Jersey City               8.70q 
  5 Omoke, Brian                 Jersey City              10.70q 
 
200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonic               27.00  
  2 Boyer, Malcolm               Jaguar Track            J27.00  
  3 Brooks, Naphtali             Supersonic               28.20  
  4 Greene, Tereal Ross          Jersey City              28.70  
  5 Andrews, Dwight              Jersey City              32.40  
  6 Smith, Kenneth               Jersey City              33.10  
  7 Anderson, Abiola             Comet TC                 33.80  
  8 Walker, Jesse                Unattached               39.50  
 
400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonic               59.60  
  2 Boyer, Malcolm               Jaguar Track             59.80  
  3 Brooks, Naphtali             Supersonic             1:04.40  
  4 Johnson, Eric                Jersey Shore           1:06.70  
  5 Wattkins, Michael            Comet TC               1:11.20  
  6 Anderson, Abiola             Comet TC               1:19.40  
 
800 Meter Run Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ernest, Tristan              NY Starz               2:35.50   1 
  2 Mangerere, Clive             Jersey City            2:36.40   1 
  3 Johnson, Eric                Jersey Shore           2:38.70   1 
  4 Ministro, Richard            Benfeca                2:40.90   1 
  5 Livingstone, James           Plainfield             2:41.80   1 
  5 McMillian, James             Jersey Shore           2:41.80   2 
  7 Montero, Michael             Unattached             2:44.90   2 
  8 Wattkins, Michael            Comet TC               2:45.60   1 
  9 James, Tajuan                Transy East            2:46.80   2 
 10 Margues, jorge               Benfeca                2:47.30   1 
 11 Newby, Terrence              Comet TC               2:48.00   1 
 12 Cusick, Jonathan             Jersey Shore           2:48.90   2 
 13 Kacsmar, Paul                Jersey Shore           2:52.60   2 
 14 Simoes, Joao                 Benfeca                2:54.70   2 
 
1600 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Molke, Robert                Transy East            5:22.50  
  2 Margues, jorge               Benfeca                5:37.50  
  3 McMillian, James             Jersey Shore           5:53.60  
  4 Ernest, Tristan              NY Starz               5:57.30  
  5 Livingstone, James           Plainfield             6:25.00  
  6 Simoes, Joao                 Benfeca                6:27.90  
  7 Newby, Terrence              Comet TC               6:33.00  
 
High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newby, Terrence              Comet TC               4-04.00  
 
Shot Put Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cumberbatch, Josh            Supersonic              14.40m  
  2 Smith, Kenneth               Jersey City              8.53m  
  3 Johnson, Eric                Jersey Shore             5.07m  
 
55 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Farrior, Derek               Jersey City               7.20q 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Farrior, Derek               Jersey City              29.00  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Connor, Eric               Supersonic             2:25.20  
  2 Stuart, Eric                 Unattached             2:31.40  
  3 Pinho, Jao                   Benfeca                2:32.80  
  4 Eescrivao, Michael           Benfeca                3:18.00  
 
1600 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinho, Jao                   Benfeca                5:21.60  
  2 Kleinbaum, Ethan             Unattached             5:37.80  
  3 Stuart, Eric                 Unattached             5:40.40  
  4 O'Connor, Eric               Supersonic             5:49.60  
  5 Eescrivao, Michael           Benfeca                7:08.90  
 
1600 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stuart, Eric                 Unattached             8:39.00  
 
Shot Put Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lazarchick, Justin           Unattached               9.85m  
  2 Farrior, Derek               Jersey City              9.29m  
 
55 Meter Dash Young Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Huggins, Kareem              Comet TC                  6.30q 
  2 Ernest, Donavan              NY Starz                  6.60q 
  3 jones, Kwanique              Comet TC                  6.80q 
 
200 Meter Dash Young Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Huggins, Kareem              Comet TC                 24.50  
  2 Ernest, Donavan              NY Starz                 26.00  
  3 jones, Kwanique              Comet TC                 28.40  
 
Shot Put Young Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 jones, Kwanique              Comet TC                11.21m