Licensed to USATF New Jersey Championship Meet            Hy-Tek's Meet Manager
      USATF-NJ 15-18 Junior Olympic Association Championship       
                           Results     
                     New Brunswick, New Jersey                      
                                                                       
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sloan, Avionne            87 Camden Elite             12.20   NWI 
  2 Grant, Tiffany            88 long branch              12.40   NWI 
  3 Wright, Sjointe           87 comests                  12.60   NWI 
  4 hurd, nadine              87 long branch              12.70   NWI 
  5 Garrett, Malika           87 Camden Elite             13.30   NWI 
  5 rosado, courtney          88 long branch              13.30   NWI 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Sloan, Avionne            87 Camden Elite             12.10q  NWI 
  2 Grant, Tiffany            88 long branch              12.40q  NWI 
  3 Wright, Sjointe           87 comests                  12.60q  NWI 
  4 hurd, nadine              87 long branch              12.70q  NWI 
  5 Garrett, Malika           87 Camden Elite             13.30q  NWI 
  5 rosado, courtney          88 long branch              13.30q  NWI 
  7 Gale, Melissa             87 Quick Silver             14.60   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sloan, Avionne            87 Camden Elite             24.30   NWI  1 
  2 Grant, Tiffany            88 long branch              26.10   NWI  2 
  3 Wright, Sjointe           87 comests                  26.50   NWI  1 
  4 pickett, monique          87 long branch              27.10   NWI  1 
  4 Gale, Melissa             87 Quick Silver             27.10   NWI  1 
  6 land, chante              87 long branch              27.40   NWI  1 
  7 howard, tawanna           87 supersonics              29.10   NWI  1 
  8 ware, jessica             87 Quick Silver             29.90   NWI  1 
  9 hernadez, rachel          88 supersonics              30.40   NWI  1 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 davis, sophia             88 elizabeth                58.00   2 
  2 losey, michelle           87 supersonics              58.90   1 
  3 blue, ciara               87 long branch              59.50   2 
  4 moore, merceds            88 dragons                1:01.50   1 
  5 pickett, monique          87 long branch            1:02.30   1 
  5 west, ayanna              88 supersonics            1:02.30   1 
  7 white, safiya             88 supersonics            1:03.90   1 
  8 weng, katherine           87 Unattached             1:04.40   1 
  9 settless, rachael         87 Unattached             1:06.50   1 
 10 hernadez, rachel          88 supersonics            1:07.60   2 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grier, Ebony              88 dragons                2:27.50  
  2 davis, sophia             88 elizabeth              2:28.10  
  3 weng, jessica             87 Unattached             2:30.20  
  4 Jones, Lisa               87 Quick Silver           2:32.80  
  5 weng, katherine           87 Unattached             2:35.70  
  6 fabian, lourdes           87 long branch            2:35.90  
  7 blue, ciara               87 long branch            2:42.40  
  8 white, safiya             88 supersonics            2:43.80  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grier, Ebony              88 dragons                5:10.00  
  2 Segarra, Elizabeth        88 south brunsw           5:12.20  
  2 fabian, lourdes           87 long branch            5:12.20  
  4 Settles, Jessica          87 Unattached             5:34.30  
  5 Mervin, Alina             88 Unattached             6:14.10  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Segarra, Elizabeth        88 south brunsw          11:39.00  
  2 Settles, Jessica          87 Unattached            12:14.50  
  3 Mervin, Alina             88 Unattached            14:08.20  
 
Event 407  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jared, Dana               88 Unattached            28:35.90  
  2 Nelson, Christy           88 nj striders           35:20.00  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sharper, Janee            88 Camden Elite             15.90   NWI 
  2 Bellamy, Candice          87 comests                  17.30   NWI 
  3 land, chante              87 long branch              18.90   NWI 
  4 Thalman, Jessica          87 Unattached               19.10   NWI 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sharper, Janee            88 Camden Elite           1:00.40  
 -- brown, danielle           88 supersonics                 DQ  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden Elite Track Club  'A'                          49.90  
  2 long branch track club  'A'                           50.70  
     1) land, chante 87                 2) rosado, courtney 88            
     3) Grant, Tiffany 88               4) hurd, nadine 87                
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden Elite Track Club  'A'                        4:06.50  
  2 supersonics track club  'A'                         4:06.90  
  3 long branch track club  'A'                         4:13.30  
     1) land, chante 87                 2) blue, ciara 87                 
     3) Grant, Tiffany 88               4) pickett, monique 87            
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 supersonics track club  'A'                        10:09.70  
  2 nj striders track club  'A'                        10:27.20  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McMullen, Nicole          88 Unattached               1.52m  
  2 Bellamy, Candice          87 comests                  1.47m  
  3 Gale, Melissa             87 Quick Silver             1.32m  
 -- brown, danielle           88 supersonics                 NH  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McMullen, Nicole          88 Unattached               5.04m   NWI 
  2 weng, katherine           87 Unattached               4.48m   NWI 
  3 Bellamy, Candice          87 comests                  4.43m   NWI 
  4 ware, jessica             87 Quick Silver             4.06m   NWI 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 cumberbatch, collene      87 supersonics             10.08m   NWI 
  2 hurd, nadine              87 long branch              9.32m   NWI 
  3 weng, jessica             87 Unattached               8.81m   NWI 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 long, tiona               88 supersonics             10.13m  
  2 Farrow, Alyssa            87 long branch              9.48m  
  3 McFarland, Alesia         88 franklin                 9.00m  
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Farrow, Alyssa            87 long branch             28.26m  
  2 long, tiona               88 supersonics             27.39m  
  3 rosado, courtney          88 long branch             24.69m  
  4 Thalman, Jessica          87 Unattached              24.02m  
  5 McFarland, Alesia         88 franklin                22.05m  
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gale, Melissa             87 Quick Silver            22.63m  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Craig, Cameron            87 Unattached               10.90   NWI 
  2 McGriff, Robert           88 WILL                     11.30   NWI 
  3 Parrillo, Anthony         87 Jersey City  Rec         11.50   NWI 
  4 Andrews, Clifford         87 Jersey City  Rec         11.60   NWI 
  5 Willis, Charles           88 south brunsw             11.90   NWI 
  6 cheese jr, robert         87 long branch              12.10   NWI 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Craig, Cameron            87 Unattached               10.90q  NWI  2 
  2 Andrews, Clifford         87 Jersey City  Rec         11.30q  NWI  1 
  2 McGriff, Robert           88 WILL                     11.30q  NWI  1 
  2 Parrillo, Anthony         87 Jersey City  Rec         11.30q  NWI  2 
  5 Willis, Charles           88 south brunsw             11.70q  NWI  1 
  6 cheese jr, robert         87 long branch              12.00q  NWI  1 
  6 walker, terrence          87 franklin                 12.00q  NWI  1 
  8 Brown, Kevin              88 long branch              12.10q  NWI  2 
  9 Bunton, Joseph            88 long branch              12.20   NWI  2 
 10 hinson, darell            87 long branch              12.40   NWI  2 
 11 Thomas, Recardo           88 WILL                     13.30   NWI  2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Craig, Cameron            87 Unattached               22.20   NWI  2 
  2 Parrillo, Anthony         87 Jersey City  Rec         23.20   NWI  1 
  3 McGriff, Robert           88 WILL                     23.80   NWI  1 
  4 Andrews, Clifford         87 Jersey City  Rec         24.50   NWI  1 
  5 Willis, Charles           88 south brunsw             24.90   NWI  2 
  6 walker, terrence          87 franklin                 25.10   NWI  1 
  7 Thomas, Recardo           88 WILL                     26.70   NWI  1 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Parrillo, Anthony         87 Jersey City  Rec         52.20   1 
  2 Williams, Mike            87 franklin                 52.30   1 
  3 Kohn, Kevin               87 Greenstreakers           52.90   1 
  4 Burroughs, Devon          87 Camden Elite             56.10   1 
  4 blunt, treyvon            88 long branch              56.10   2 
  6 Royce, Davis              87 Camden Elite             56.70   1 
  7 Pinckney, Casey           88 WILL                     57.60   2 
  8 ortega, david             87 Jersey City  Rec         59.20   1 
  9 Crwford, Lawrence         88 long branch            1:00.40   1 
 10 Ewborn, Kai               88 comests                1:00.80   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 walsh, thomas             87 Unattached             2:07.10  
  2 Weaver, Scott             88 WILL                   2:09.60  
  3 Williams, Mike            87 franklin               2:09.90  
  4 Pinckney, Casey           88 WILL                   2:12.60  
  5 Kohn, Kevin               87 Greenstreakers         2:12.90  
  6 jones, saleem             88 long branch            2:13.60  
  7 Ewborn, Kai               88 comests                2:18.50  
  8 Wakiak, Kyle              88 south brunsw           2:22.00  
  9 blunt, treyvon            88 long branch            2:25.70  
 10 ortega, david             87 Jersey City  Rec       2:32.00  
 11 Royce, Davis              87 Camden Elite           2:43.11  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 walsh, thomas             87 Unattached             4:12.90  
  2 Chennells, Steven         87 Unattached             4:17.60  
  3 Cuff, Nathaniel           88 Quick Silver           4:27.80  
  4 Weaver, Scott             88 WILL                   4:28.00  
  5 jones, saleem             88 long branch            4:40.10  
  6 Wakiak, Kyle              88 south brunsw           5:03.30  
  7 settles, matthew          87 Unattached             6:05.80  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 walsh, thomas             87 Unattached             9:19.20  
  2 Cuff, Nathaniel           88 Quick Silver          10:12.20  
  3 Roman, Scott              88 Monroe                10:25.40  
  4 Wakiak, Kyle              88 south brunsw          11:32.50  
 
Event 457  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wides, Billy              87 Unattached            30:43.10  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Watson, Errol             88 Tsunami                  17.00   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Errol             88 Tsunami                1:02.30  
  2 Kohn, Kevin               87 Greenstreakers         1:04.60  
  3 Burroughs, Devon          87 Camden Elite           1:07.10  
  4 Delpiano, Justin          88 south brunsw           1:08.90  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 long branch track club  'A'                           46.10  
     1) Walls, Thomas 88                2) cheese jr, robert 87           
     3) Bunton, Joseph 88               4) Brown, Kevin 88                
 -- long branch track club  'B'                              DQ  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 long branch track club  'A'                         3:46.10  
     1) Bunton, Wilson 88               2) Walls, Thomas 88               
     3) Brown, Kevin 88                 4) blunt, treyvon 88              
  2 willis track club  'A'                              3:52.20  
  3 long branch track club  'B'                         4:03.50  
     1) Crwford, Lawrence 88            2) hinson, darell 87              
     3) Bunton, Joseph 88               4) cheese jr, robert 87           
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zwirn, Michael            88 Unattached               1.68m  
 -- Ewborn, Kai               88 comests                     NH  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parrillo, Anthony         87 Jersey City  Rec         6.19m   NWI 
  2 Willis, Charles           88 south brunsw             5.27m   NWI 
  3 Watson, Errol             88 Tsunami                  5.23m   NWI 
  4 Thomas, Recardo           88 WILL                     4.76m   NWI 
  5 Wakiak, Kyle              88 south brunsw             4.26m   NWI 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cortina, Brian            87 Unattached              13.70m  
  2 Wagner, Paul              88 Unattached              11.62m  
  3 Willis, Charles           88 south brunsw            10.55m  
  4 Delpiano, Justin          88 south brunsw             8.92m  
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cortina, Brian            87 Unattached              41.70m  
  2 Wagner, Paul              88 Unattached              33.03m  
  3 Delpiano, Justin          88 south brunsw            27.48m  
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newman, Daniel            87 Unattached              44.78m  
  2 Wagner, Paul              88 Unattached              34.71m  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nock, Jamillah            86 Camden Elite             11.80   NWI  2 
  2 Bailey, Ebony             84 Camden Elite             11.90   NWI  2 
  3 Johnson, Natalya          85 Unattached               12.10   NWI  2 
  4 Jackson, Shonda           85 dragons                  12.20   NWI  1 
  5 Broadnax, Lauren          85 Unattached               12.60   NWI  1 
  5 cepak, monica             86 Unattached               12.60   NWI  2 
  7 Hohn, Brittany            86 supersonics              12.80   NWI  1 
  8 Hill, Aquawn              86 Quick Silver             12.90   NWI  1 
  9 anderson, keisha          85 Unattached               13.30   NWI  1 
 10 Jenkins, Kalesha          86 WILL                     15.30   NWI  1 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Broadnax, Lauren          85 Unattached               25.40   NWI 
  2 Johnson, Natalya          85 Unattached               26.10   NWI 
  3 Hill, Aquawn              86 Quick Silver             26.70   NWI 
  4 Hohn, Brittany            86 supersonics              26.80   NWI 
  5 Jenkins, Kalesha          86 WILL                     30.10   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 bilal, aisha              85 dragons                  51.60  
  2 davis, janine             86 elizabeth                55.60  
  3 Broadnax, Lauren          85 Unattached               58.90  
  4 Jenkins, Kalesha          86 WILL                   1:07.90  
  5 maruka, beryl             86 elizabeth              1:08.30  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 davis, janine             86 elizabeth              2:16.90  
  2 Holt, Nicloe              86 Camden Elite           2:18.50  
  3 Joshua, Gizelle           86 dragons                2:21.80  
  4 kennedy, elizabeth        85 Unattached             2:22.00  
  5 maruka, beryl             86 elizabeth              2:52.30  
  6 Waters, Zakiyyah          86 comests                2:54.10  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Waters, Zakiyyah          86 comests                6:28.50  
 
Event 507  5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lease, Katrina            86 south brunsw          28:57.40  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Nock, Jamillah            86 Camden Elite             14.60   NWI 
  2 potts, shafeeha           86 Unattached               15.20   NWI 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Nock, Jamillah            86 Camden Elite             14.60q  NWI 
  2 potts, shafeeha           86 Unattached               15.20q  NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 bilal, aisha              85 dragons                1:03.70  
  2 potts, shafeeha           86 Unattached             1:05.40  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden Elite Track Club  'A'                          48.20  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden Elite Track Club  'A'                        4:01.20  
 
Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Natalya          85 Unattached               5.08m   NWI 
  2 Hill, Aquawn              86 Quick Silver             5.07m   NWI 
  3 Kloss, Lauren             85 Unattached               4.69m   NWI 
  4 cepak, monica             86 Unattached               4.65m   NWI 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Galarza, Sylvia           85 Quick Silver            12.72m  
  2 Lawson, Cherilyn          86 Tsunami                 10.76m  
  3 Ciccone, Tatiana          85 nj striders             10.59m  
  4 Bernard, Balkis           86 Unattached              10.10m  
  5 Graban, Meredith          85 Unattached               8.61m  
  6 Lease, Katrina            86 south brunsw             7.01m  
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Galarza, Sylvia           85 Quick Silver            36.75m  
  2 Moormann, Ahley           86 Unattached              29.36m  
  3 Ciccone, Tatiana          85 nj striders             28.22m  
  4 Lawson, Cherilyn          86 Tsunami                 27.38m  
  5 Floroff, Lauren           84 Unattached              27.01m  
  6 Lease, Katrina            86 south brunsw            20.36m  
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nazario, Kate             86 Unattached              40.13m  
  2 Moormann, Ahley           86 Unattached              34.31m  
  3 Brewin, Jaime             86 Quick Silver            31.55m  
  4 Marsh, Dianna             86 Unattached              29.08m  
  5 Shah, Mirat               86 Unattached              27.40m  
  6 Galarza, Sylvia           85 Quick Silver            27.36m  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Bullock, Sherron          85 Camden Elite             10.60   NWI 
  2 polk, tunnell             86 long branch              10.70   NWI 
  2 Thompson, Kevin           86 Unattached               10.70   NWI 
  4 Bellamy, Dondago          85 comests                  11.30   NWI 
  5 Ratliff, Shannon          86 Quick Silver             11.50   NWI 
  6 Love, Richard             86 Camden Elite             11.60   NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bullock, Sherron          85 Camden Elite             10.70q  NWI  2 
  1 Thompson, Kevin           86 Unattached               10.70q  NWI  1 
  3 polk, tunnell             86 long branch              10.80q  NWI  2 
  4 Ratliff, Shannon          86 Quick Silver             11.10q  NWI  1 
  5 Bellamy, Dondago          85 comests                  11.30q  NWI  2 
  6 Love, Richard             86 Camden Elite             11.50q  NWI  2 
  7 sellars, mulmin           86 long branch              11.60   NWI  1 
  7 branch, terrence          85 long branch              11.60   NWI  1 
  9 anderson, haneef          86 long branch              11.70   NWI  1 
 10 morgan, chris             85 long branch              12.00   NWI  2 
 10 Brown, Jason              86 comests                  12.00   NWI  2 
 12 Smith, Brooklyn           86 franklin                 12.20   NWI  1 
 13 Nwigwe, Emeka             86 comests                  12.60   NWI  2 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thompson, Kevin           86 Unattached               21.90   NWI  2 
  2 Bellamy, Dondago          85 comests                  23.10   NWI  1 
  3 morgan, chris             85 long branch              23.20   NWI  1 
  4 Ratliff, Shannon          86 Quick Silver             23.50   NWI  2 
  4 branch, terrence          85 long branch              23.50   NWI  2 
  6 Perry, Kyle               86 Quick Silver             23.60   NWI  1 
  7 Peterkin, Kelley          86 franklin                 23.90   NWI  2 
  8 Abrams, Marcellus         84 franklin                 24.00   NWI  1 
  8 Okoro, Chinoso            86 comests                  24.00   NWI  1 
 10 Brown, Jason              86 comests                  24.30   NWI  2 
 11 Nwigwe, Emeka             86 comests                  26.40   NWI  2 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Voison, Sean              86 comests                  50.40  
  2 Perry, Kyle               86 Quick Silver             51.82  
  3 Lewis, Randy              85 dragons                  52.50  
  4 Bond, Steve               86 Quick Silver             52.70  
  5 Abrams, Marcellus         84 franklin                 54.00  
  6 Peterkin, Kelley          86 franklin                 54.80  
  7 Nwigwe, Emeka             86 comests                  58.30  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fearon, Andre             86 Benefica               2:06.40  
  2 Bond, Steve               86 Quick Silver           2:07.60  
  3 Voison, Sean              86 comests                2:09.30  
  4 Perry, Kyle               86 Quick Silver           2:10.00  
  5 Gass, Astway              86 Unattached             2:10.20  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fearon, Andre             86 Benefica               4:24.90  
  2 Tavares, Jason            86 Benefica               4:28.80  
  3 Gass, Astway              86 Unattached             4:29.60  
  4 Preston, Patrick          86 Unattached             4:48.70  
  5 Rodriguez, John           85 Benefica               4:58.30  
  6 Fertig, Doug              86 Unattached             5:27.60  
  7 Fernadez, Inacio          86 Benefica               5:30.50  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mervin, Daniel            85 Unattached            16:49.70  
  2 Rodriguez, John           85 Benefica              20:22.90  
  3 Fernadez, Inacio          86 Benefica              21:29.70  
 
Event 557  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pollinger, Zachary        86 nj striders           22:42.20  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brooks, Laiton            85 dragons                  14.30   NWI 
  2 Bostick, Barry            86 Unattached               15.70   NWI 
  3 Dummett, Alan             86 franklin                 16.40   NWI 
  4 Roberti, Michael          86 Unattached               19.00   NWI 
  5 Tucholski, Michael        86 Unattached               20.50   NWI 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Brooks, Laiton            85 dragons                  14.30q  NWI 
  2 Bostick, Barry            86 Unattached               15.70q  NWI 
  3 Dummett, Alan             86 franklin                 16.40q  NWI 
  4 Roberti, Michael          86 Unattached               19.00q  NWI 
  5 Tucholski, Michael        86 Unattached               20.50q  NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Preston            85 Camden Elite             54.60  
  2 Brooks, Laiton            85 dragons                  54.90  
  3 Brown, Alonzo             86 Camden Elite             57.90  
  4 Dummett, Alan             86 franklin               1:11.00  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 supersonics track club  'A'                           42.60  
  2 Camden Elite Track Club  'A'                          43.10  
  3 comets track club  'A'                                45.20  
  4 long branch track club  'A'                           45.90  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden Elite Track Club  'A'                        3:25.90  
  2 comets track club  'A'                              3:33.80  
 
Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ames, Jamal               86 Quick Silver             1.93m  
  2 Onyile, Bassey            86 franklin                 1.73m  
  3 Abrams, Marcellus         84 franklin                 1.68m  
 
Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Andreyko, Franklin        85 Unattached               6.24m   NWI 
  2 polk, tunnell             86 long branch              6.08m   NWI 
  3 Dummett, Alan             86 franklin                 5.61m   NWI 
  4 Brown, Jason              86 comests                  5.59m   NWI 
  5 Mann, Jerell              85 dragons                  5.55m   NWI 
  6 Smith, Brooklyn           86 franklin                 5.50m   NWI 
  7 Meagher, Thomas           85 Unattached               4.96m   NWI 
  8 Goode-Edmonds, Lucien     86 franklin                 4.14m   NWI 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Brooklyn           86 franklin                11.83m   NWI 
  2 Bostick, Barry            86 Unattached              11.54m   NWI 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maier, Jason              85 Unattached              14.61m  
  2 Thalman, Bill             85 Unattached              12.59m  
  3 Goode-Edmonds, Lucien     86 franklin                10.32m  
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maier, Jason              85 Unattached              44.62m  
  2 Thalman, Bill             85 Unattached              34.56m  
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Scarpa, Craig             85 Quick Silver            49.20m  
  2 Keller, Christian         85 Unattached              46.89m  
  3 Roberti, Michael          86 Unattached              46.32m  
  4 Burccoleri, Alexander     86 Unattached              45.57m  
  5 Ames, Jamal               86 Quick Silver            41.48m  
  6 Hadley, Fracis            86 Unattached              37.54m  
  7 Tucholski, Michael        86 Unattached              30.53m