Licensed to USATF New Jersey Championship Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/30/2013 12:44 PM
                 USATF New Jersey Open and Masters - 1/26/2013                 
                     Indoor Track and Field Championships                      
                   Monmouth U. Multi-Purpose Athletic Center                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 16-29 60 Meter Hurdles 42 inch
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adkisson, Steve           19 07 Monmouth TC            8.98   10   
  2 Ashley, Jordan            19 07 Monmouth TC            9.06    8   
 
Event 3  Men 50-54 60 Meter Hurdles 36 inch
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 Unattached            12.64   10   
 
Event 3  Men 55-59 60 Meter Hurdles 36 inch
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anton, Eugene             55 02 Unattached             9.68   10   
 
Event 4  Men 60-64 60 Meter Hurdles 33 inch
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacquet-Acea, Russell     60 36 Unattached            10.10   10   
  2 Tinsman, Thomas           60 08 Tnt Internat          10.57    8   
  3 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached            11.91    6   
  4 Black, Ivan               63 06 Unattached            11.69    5   
  5 Frontino, James           63 08 Tnt Internat          13.31    4   
  6 Friedman, David           62 07 Sac                   22.12    3   
 
Event 5  Women 14-29 60 Meter Hurdles 33 inch
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beltrez, Dominique        15 06 Unattached             9.39   10   
  2 Nixon, Erica              23 06 Unattached             9.74    8   
 
Event 8  Men 16-29 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Green, Nolan              25 07 QuickSilver            7.19q  2 
  2 Morgan, Kayzemaire        19 07 Unattached             7.23q  2 
  3 Jones, DaRon              21 07 Sac                    7.25q  2 
  4 Collins, Kenneth          17 05 Connecticut            7.30q  2 
  5 Adkisson, Steve           19 07 Monmouth TC            7.34q  1 
  6 Collins, Christopher      17 05 Connecticut            7.36q  1 
 
Event 8  Men 16-29 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Kenneth          17 05 Connecticut            7.20   10   
  2 Morgan, Kayzemaire        19 07 Unattached             7.16    8   
  3 Adkisson, Steve           19 07 Monmouth TC            7.22    5.50
  3 Collins, Christopher      17 05 Connecticut            7.37    5.50
  5 Green, Nolan              25 07 QuickSilver            7.19    4   
  6 Jones, DaRon              21 07 Sac                    7.44    3   
 
Event 9  Women 14-29 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beltrez, Dominique        15 06 Unattached             8.32   10   
  2 Smith, Nickelle           23 05 Connecticut            8.09    8   
  3 Schardien, Kayla          16 07 Unattached             8.72    6   
 
Event 10  Men 50-54 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Newell, Brandon           50 08 Greater Phil           8.13   10   
  2 Paolazzi, Nick            53 07 Njm                    8.59    8   
  3 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 Unattached             8.56    6   
  4 Ringgold, Tony            51 06 Unattached             8.63    5   
  5 Mathew, James             52 07 Unattached            10.26    4   
 
Event 10  Men 55-59 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morrison, Mitchell        55 07 Unattached             9.02   2  10   
  2 Mancini, Dom              58 07 Unattached            10.73   2   8   
 
Event 10  Men 60-64 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gritz, David              60 07 Unattached             8.74   2  10   
  2 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached             9.07   2   8   
  3 Friedman, David           62 07 Sac                   10.33   2   6   
 
Event 10  Men 80-84 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers          23.73   2  10   
 
Event 12  Men 30-34 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernardo, Matt            30 07 Sac                    7.39   10   
 
Event 12  Men 40-44 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilson, Davis             43 07 Roselle Rams           7.74   2  10   
  2 Beltrez, John             41 06 Unattached             7.86   1   8   
  3 Jasko, David              40 07 Rvrr                   8.26   1   6   
  4 Ash, David                42 08 Tnt Internat           8.91   2   5   
 
Event 12  Men 45-49 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Watson, Michael           45 07 Roselle Rams           7.65   1  10   
  2 Marshall, William         48 59 Unattached             8.05   1   8   
  3 Thayaparan, Anthony       49 05 Connecticut            9.56   2   6   
  4 Zuidema, Dirk             46 07 Unattached             9.47   2   5   
 
Event 13  Women 40-44 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Altimiece         43 07 Roselle Rams          11.50   10   
 
Event 13  Women 45-49 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCloud, Vanessa          45 07 Unattached             9.93   10   
 
Event 14  Men 16-29 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fox, Gage                 18 07 Rider               9:20.50   10   
  2 Fuller, Connor            19 07 Monmouth TC         9:20.02    8   
  3 DelFattore, Chris         21 07 Monmouth TC         9:23.37    6   
  4 Hershman, Alex            19 07 Monmouth TC         9:36.33    5   
  5 Hankinson, Dylan          20 07 Monmouth TC         9:37.46    4   
  6 Shaffer, David            20 07 Unattached         10:33.72    3   
  7 Bassey, Robert            28 07 Unattached         11:00.86    2   
 
Event 14  Men 40-44 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baldo, Kenny              40 07 Unattached         12:48.40   10   
 
Event 14  Men 45-49 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crowley, Brian            48 07 Garmin Runne        9:51.12   10   
  2 Shalack, Theodore         49 07 Rvrr               11:45.17    8   
 
Event 14  Men 50-54 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mellea, Mark              50 07 Sac                11:01.59   10   
  2 Flournoy, Thomas          54 07 Unattached         11:30.83    8   
  3 Miller, Randall           51 07 Fleet Feet/E       11:25.85    6   
 
Event 14  Men 55-59 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Karr, Mike                57 07 Sac                11:45.78   10   
  2 Argalas, Barton           59 07 Central Jers       15:33.75    8   
 
Event 14  Men 60-64 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Roger              63 07 Rvrr               11:07.83   10   
 
Event 14  Men 65-69 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucuski, Paul             67 07 Unattached         14:42.07   10   
 
Event 15  Women 14-29 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellenby, Caitie           18 07 Monmouth TC        11:55.47   10   
  2 Owen, Clare               20 07 Monmouth TC        12:22.54    8   
 
Event 15  Women 40-44 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Namath, Lisa              40 07 Sac                11:42.10   10   
 
Event 16  Men 16-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lustig, Alex              20 07 Monmouth TC         2:04.69   10   
  2 Brown, Ron                20 07 Monmouth TC         2:06.42    8   
  3 Pokras, Anton             20 07 Rider               2:06.63    6   
  4 Holibaugh, Aaron          21 07 Monmouth TC         2:07.95    5   
  5 Shaffer, David            20 07 Unattached          2:27.20    4   
 
Event 17  Women 14-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pugliese, Julia           18 07 Monmouth TC         2:25.59   10   
  2 Thomas, Lindsay           28 07 Sac                 2:25.35    8   
  3 Fasano, Amanda            18 07 Monmouth TC         2:41.10    6   
  4 Kearns, Kristen           21 07 Monmouth TC         2:40.54    5   
 
Event 19  Men 30-34 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernardo, Matt            30 07 Sac                   24.70   10   
  2 Richards, Chris           31 08 Unattached            28.34    8   
 
Event 19  Men 40-44 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasko, David              40 07 Rvrr                  27.19   10   
 
Event 19  Men 45-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thayaparan, Anthony       49 05 Connecticut           33.35   10   
 
Event 19  Men 50-54 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Raymond           51 08 Greater Phil          26.49   1  10   
  2 Luccarelli, Philip        52 07 Sac                   27.30   2   8   
  3 Paolazzi, Nick            53 07 Njm                   27.62   2   6   
  4 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 Unattached            29.04   2   5   
  5 Castiglioni, Charles      54 07 McS                   31.19   2   4   
 
Event 19  Men 55-59 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brzycki, Matt             55 07 Unattached            30.03   3  10   
 
Event 19  Men 60-64 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacquet-Acea, Russell     60 36 Unattached            28.58   2  10   
  2 Gritz, David              60 07 Unattached            30.60   3   8   
  3 Tinsman, Thomas           60 08 Tnt Internat          31.12   3   6   
  4 Zwick, Larry              61 07 Sac                   32.51   3   5   
  5 Frontino, James           63 08 Tnt Internat          33.16   3   4   
  6 Brody, Emmanuel           60 07 Sac                   33.31   4   3   
  7 Friedman, David           62 07 Sac                   34.86   3   2   
 
Event 19  Men 65-69 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indek, William            66 07 Sac                   39.85   4  10   
  2 Lucuski, Paul             67 07 Unattached            44.05   4   8   
 
Event 19  Men 75-79 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Macdonald, John           76 07 Sac                   34.54   4  10   
  2 Johnson, Alexander        79 07 Sac                   36.89   4   8   
 
Event 19  Men 80-84 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers        1:36.58   4  10   
 
Event 20  Women 45-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCloud, Vanessa          45 07 Unattached            28.83   10   
  2 Roemer, Christine         47 08 Tnt Internat          34.06    8   
 
Event 21  Men 30-34 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Chris           31 08 Unattached          5:37.72   10   
 
Event 21  Men 35-39 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Abadir, Nader             36 07 Njm                 5:01.24   10   
 
Event 21  Men 40-44 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosenberg, Gary           42 07 Garmin Runne        4:27.38   10   
 
Event 21  Men 45-49 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crowley, Brian            48 07 Garmin Runne        4:28.81   10   
  2 Kashulines Jr, Peter      49 07 Do Run              4:36.17    8   
  3 Van Langen, Nick          46 07 Rvrr                4:53.01    6   
  4 Harasts, Angelo           45 07 Garmin Runne        4:59.23    5   
  5 Shalack, Theodore         49 07 Rvrr                5:34.17    4   
 
Event 21  Men 50-54 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flournoy, Thomas          54 07 Unattached          5:08.71   10   
  2 Castiglioni, Charles      54 07 McS                 5:20.13    8   
 
Event 21  Men 55-59 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mooney, Michael           56 07 Sac                 4:47.68   10   
  2 Linnell, Scott            56 07 Sac                 5:27.82    8   
  3 Karr, Mike                57 07 Sac                 5:36.60    6   
  4 Argalas, Barton           59 07 Central Jers        6:31.51    5   
 
Event 21  Men 60-64 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brody, Emmanuel           60 07 Sac                 5:26.83   10   
  2 Warren, Peter             62 07 Central Jers        6:53.10    8   
 -- Frank, Arthur             61 07 Sac                     DNF  
 
Event 21  Men 65-69 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucuski, Paul             67 07 Unattached          7:00.04   10   
 
Event 21  Men 70-74 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edelson, Stan             71 07 Sac                 7:18.64   10   
 
Event 21  Men 80-84 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers       14:49.23   10   
 
Event 22  Women 40-44 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Namath, Lisa              40 07 Sac                 5:34.81   10   
  2 Caffrey, Therese          42 06 Central Park        5:43.71    8   
  3 Sayne, Kimberly           40 07 Sac                 6:08.73    6   
 
Event 22  Women 45-49 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul, Maria               48 07 Sac                 8:16.06   10   
 
Event 22  Women 50-54 1500 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butcher, Patricia         52 07 Unattached          5:41.49   10   
 
Event 23  Men 16-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aquino, Aaron             19 07 Monmouth TC           51.73   10   
  2 Barbadoro, Jake           22 07 Monmouth TC           55.23    8   
  3 Staskowski, Robert        18 07 Monmouth TC           57.61    6   
  4 Vu Sr, John               18 08 Greater Phil          58.25    5   
  5 Shaffer, David            20 07 Unattached          1:15.93    4   
 
Event 24  Women 14-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Erica              23 06 Unattached          1:04.10   10   
  2 Smith, Nickelle           23 05 Connecticut         1:09.14    8   
 
Event 25  Men 16-29 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Luettchau II, Richard     28 07 Sac                13:42.14   10   
 
Event 25  Men 45-49 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vayo, Bill                48 07 Sac                14:46.16   10   
  2 Logan, Bruce              48 06 Park Racewal       16:49.98    8   
 
Event 25  Men 50-54 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Dave             52 07 Sac                14:15.94   10   
 
Event 25  Men 55-59 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake, Barry              58 07 Sac                19:54.57   10   
 
Event 25  Men 60-64 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Peter             62 07 Central Jers       18:49.66   10   
  2 Salvio, Ronald            64 07 Unattached         19:45.36    8   
  3 Linkhart, Fred            60 07 Sac                19:21.89    6   
 
Event 25  Men 65-69 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John          65 14 Unattached         18:13.02   10   
 
Event 25  Men 70-74 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bivona, Patrick           71 07 Sac                20:02.86   10   
 -- Bergson, Frank            73 07 Sac                      DQ  
 
Event 26  Women 13-29 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Endy, Melissa             13 EXH                   18:04.40   10   
 
Event 26  Women 30-34 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Erin              34 07 Sac                13:48.08   10   
 
Event 26  Women 45-49 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul, Maria               48 07 Sac                19:51.13   10   
 
Event 26  Women 65-69 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Geer, Panseluta           66 07 Sac                20:04.83   10   
 
Event 27  Men 30-34 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Chris           31 08 Unattached          1:05.70   10   
 
Event 27  Men 40-44 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Mark            40 07 Garmin Runne          54.69   10   
  2 Days, Garland             42 06 Unattached            57.53    8   
 
Event 27  Men 45-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elleston, Rohan           47 07 Sac                   59.50   10   
  2 Exantus, Ulrick           46 08 Tnt Internat        1:00.71    8   
 
Event 27  Men 50-54 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Raymond           51 08 Greater Phil          57.62   2  10   
  2 Wallack, Matthew          50 07 Sac                   57.49   2   8   
  3 Bynoe Sr, David           51 08 Tnt Internat          58.49   2   6   
  4 Johnson, Daryl            51 08 Greater Phil        1:00.35   3   5   
  5 Stocking, Carl            52 08 Greater Phil        1:02.23   3   4   
  6 Dolan III, Patrick        50 07 Sac                 1:01.48   2   3   
  7 Robinson, Jeffrey         51 08 Greater Phil        1:02.32   4   2   
  8 Harkins, James            54 07 Sac                 1:05.20   3   1   
  9 Luccarelli, Philip        52 07 Sac                 1:04.95   3 
 10 Patterson, John           51 08 Greater Phil        1:05.04   3 
 11 Castiglioni, Charles      54 07 McS                 1:09.36   4 
 
Event 27  Men 55-59 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brzycki, Matt             55 07 Unattached          1:05.78   4  10   
 
Event 27  Men 60-64 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacquet-Acea, Russell     60 36 Unattached          1:07.40   4  10   
  2 Zwick, Larry              61 07 Sac                 1:12.62   4   8   
  3 Friedman, David           62 07 Sac                 1:22.97   5   6   
 
Event 27  Men 65-69 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indek, William            66 07 Sac                 1:33.66   5  10   
  2 Lucuski, Paul             67 07 Unattached          1:37.44   5   8   
 
Event 27  Men 75-79 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Macdonald, John           76 07 Sac                 1:22.20   5  10   
 
Event 27  Men 80-84 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers        3:45.81   5  10   
 
Event 28  Women 45-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballou, Terry             45 06 Central Park        1:05.22   10   
 
Event 28  Women 50-54 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butcher, Patricia         52 07 Unattached          1:15.17   10   
 
Event 28  Women 55-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glassman, Wendi           57 08 Athena Track        1:19.09   10   
 
Event 29  Men 16-29 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roadside, Dustin          20 07 Monmouth TC         4:20.76   10   
  2 Bassey, Robert            28 07 Unattached          4:56.10    8   
 
Event 30  Men 16-29 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fisher, Kelly             23 07 Sac                   22.65   1  10   
  2 Green, Nolan              25 07 QuickSilver           23.73   2   8   
  3 Collins, Kenneth          17 05 Connecticut           25.24   1   6   
  4 Barbadoro, Jake           22 07 Monmouth TC           24.58   2   5   
  5 Vu Sr, John               18 08 Greater Phil          25.81   2   4   
 
Event 32  Women 14-29 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorgan, Caitlin           24 07 Unattached          4:58.38   10   
  2 O'Dowd, Kristen           23 07 Sac                 5:06.95    8   
  3 Thomas, Lindsay           28 07 Sac                 5:17.49    6   
  4 Fasano, Amanda            18 07 Monmouth TC         5:28.81    5   
  5 Kearns, Kristen           21 07 Monmouth TC         5:36.77    4   
 
Event 33  Men 35-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Saville, Derek            35 06 Central Park        2:06.77   10   
  2 Abadir, Nader             36 07 Njm                 2:35.96    8   
 
Event 33  Men 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Mark            40 07 Garmin Runne        2:05.16   10   
  2 Days, Garland             42 06 Unattached          2:14.44    8   
  3 Baldo, Kenny              40 07 Unattached          2:50.41    6   
 
Event 33  Men 45-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kashulines Jr, Peter      49 07 Do Run              2:12.32   10   
  2 Elleston, Rohan           47 07 Sac                 2:17.69    8   
  3 Metz, Thomas              47 07 Garmin Runne        2:31.30    6   
  4 Fawcett, Scott            45 07 Garmin Runne        2:29.10    5   
  5 Shalack, Theodore         49 07 Rvrr                2:49.34    4   
 
Event 33  Men 50-54 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zink, William             52 07 Njm                 2:12.50   10   
  2 Dolan III, Patrick        50 07 Sac                 2:17.32    8   
  3 Bynoe Sr, David           51 08 Tnt Internat        2:20.74    6   
  4 Patterson, John           51 08 Greater Phil        2:29.14    5   
  5 Castiglioni, Charles      54 07 McS                 2:35.30    4   
  6 Fedosh, Rich              52 07 Sac                 2:53.78    3   
 
Event 33  Men 55-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Linnell, Scott            56 07 Sac                 2:43.12   10   
  2 Argalas, Barton           59 07 Central Jers        3:04.34    8   
 
Event 33  Men 60-64 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Plaster, Tony             61 07 Sac                 2:27.15   10   
  2 Brody, Emmanuel           60 07 Sac                 2:35.46    8   
  3 Warren, Peter             62 07 Central Jers        3:34.35    6   
 
Event 33  Men 65-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan, Harold             65 07 Sac                 2:48.47   10   
 
Event 33  Men 70-74 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Saarmann, John            70 07 Sac                 3:17.02   10   
 
Event 33  Men 80-84 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers        7:49.03   10   
 
Event 34  Women 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caffrey, Therese          42 06 Central Park        2:50.33   10   
 
Event 34  Women 45-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballou, Terry             45 06 Central Park        2:28.51   10   
  2 Donnelly, Laura           46 07 Unattached          3:10.04    8   
 
Event 34  Women 50-54 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butcher, Patricia         52 07 Unattached          2:47.31   10   
 
Event 34  Women 55-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glassman, Wendi           57 08 Athena Track        2:58.17   10   
 
Event 38  Women 14-90 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 07 Shore Athletic Club  'A'                        11:09.33   10   
     1) DeOliveira, Dianne 42           2) Charles, Karen 40              
     3) DeFilippis, Christy 42          4) Sarn, Susan 42                 
     5) Namath, Lisa 40                 6)                                
  2 07 Shore Athletic Club  'B'                        11:47.69    8   
     1) Oleary, Bronawyn 37             2) Cashman, Grace 41              
     3) Wilhelm, Lisa 49                4) Patla, Christie 44             
 
Event 39  Men 16-29 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Boeni, Tim                26 07 Sac                   7.71m   25-03.50  10   
  2 Ashley, Jordan            19 07 Monmouth TC           6.09m   19-11.75   8   
 
Event 39  Men 40-44 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ash, David                42 08 Tnt Internat          7.32m   24-00.25  10   
 
Event 39  Men 45-49 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watson, Michael           45 07 Roselle Rams          4.88m   16-00.25  10   
  2 Rajaram, Kandasamy        49 07 Unattached            3.23m   10-07.25   8   
 
Event 40  Women 14-29 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Liebold, Brianna          25 07 Sac                   5.70m   18-08.50  10   
  2 Karras, Dakota            16 07 Unattached            5.25m   17-02.75   8   
  3 Moses, Rayn               18 07 Monmouth TC           5.03m   16-06.00   6   
  4 Miskel, Victoria          18 07 Monmouth TC           4.44m   14-07.00   5   
 
Event 41  Men 50-54 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mathew, James             52 07 Unattached            4.74m   15-06.75  10   
  2 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 Unattached            4.78m   15-08.25   8   
 
Event 41  Men 55-59 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cestero, Al               58 07 Sac                   4.04m   13-03.25  10   
 
Event 41  Men 60-64 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tinsman, Thomas           60 08 Tnt Internat          4.42m   14-06.00  10   
  2 Black, Ivan               63 06 Unattached            4.17m   13-08.25   8   
  3 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached            4.02m   13-02.25   6   
  4 Friedman, David           62 07 Sac                   3.37m   11-00.75   5   
 
Event 41  Men 70-74 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kochman, George           72 07 Sac                   1.72m    5-07.75  10   
 
Event 41  Men 80-84 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers          0.83m    2-08.75  10   
 
Event 43  Men 16-29 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Waltman, Nick             21 07 Monmouth TC          15.20m   49-10.50  10   
  2 Wilson, Dayshawn          18 07 Sac                  11.21m   36-09.50   8   
 
Event 44  Women 14-29 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karras, Dakota            16 07 Unattached           10.63m   34-10.50  10   
  2 Moses, Rayn               18 07 Monmouth TC          11.34m   37-02.50   8   
  3 Miskel, Victoria          18 07 Monmouth TC          10.14m   33-03.25   6   
 
Event 45  Men 50-54 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 Unattached            9.67m   31-08.75  10   
 
Event 45  Men 55-59 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cestero, Al               58 07 Sac                   7.91m   25-11.50  10   
 
Event 45  Men 60-64 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Black, Ivan               63 06 Unattached            9.01m   29-06.75  10   
  2 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached            7.21m   23-08.00   8   
  3 Friedman, David           62 07 Sac                   6.48m   21-03.25   6   
 
Event 45  Men 70-74 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kochman, George           72 07 Sac                   3.52m   11-06.75  10   
 
Event 45  Men 80-84 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers          1.45m    4-09.25  10   
 
Event 47  Men 16-29 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Andrew             25 04 Unattached            4.55m   14-11.00  10   
  2 Roberti, Mike             26 07 Unattached            4.25m   13-11.25   8   
  3 Harrison, Daniel          17 07 Sac                   3.35m   10-11.75   6   
  4 Stivala, Evan             24 07 Sac                   3.05m   10-00.00   5   
 
Event 47  Men 45-49 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Littlefield, Duncan       48 07 Sac                   4.10m   13-05.25  10   
 
Event 48  Men 50-54 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patterson, John           51 08 Greater Phil          3.20m   10-06.00  10   
  2 Bradley Sr, Alfred        53 07 Unattached            3.05m   10-00.00   8   
  3 Crouse Jr, Bill           51 07 Unattached            2.50m    8-02.50   6   
 
Event 48  Men 60-64 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Huff Jr, Carlton          60 07 Sac                   3.20m   10-06.00  10   
  2 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached            2.35m    7-08.50   8   
 
Event 49  Women 14-29 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dikun, Elissa             17 07 Unattached            2.95m    9-08.00  10   
  2 Hartie, Caitlin           20 07 Monmouth TC           2.50m    8-02.50   8   
 
Event 50  Women 14-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terrell, Alicia           18 07 Sac                   1.65m    5-05.00  10   
  2 Reese, Kelsey             19 07 Monmouth TC           1.50m    4-11.00   8   
  3 Colacci, Jenna            19 07 Monmouth TC           1.40m    4-07.00   6   
 
Event 50  Women 30-34 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Castagno, Beth            34 07 Sac                   1.65m    5-05.00  10   
 
Event 51  Men 16-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Galya, Jonathan           19 07 Unattached            2.02m    6-07.50  10   
  2 Stivala, Evan             24 07 Sac                   1.87m    6-01.50   8   
  3 Eusebio, Ernest           20 07 Unattached            1.62m    5-03.75   6   
 -- Ashley, Jordan            19 07 Monmouth TC              NH            
 
Event 51  Men 35-39 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Domogala, Michal          35 07 Unattached               NH            
 
Event 52  Women 40-44 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Wilson, Altimiece         43 07 Roselle Rams             NH            
 
Event 53  Men 40-44 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilson, Davis             43 07 Roselle Rams          1.77m    5-09.75  10   
 
Event 53  Men 45-49 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Zuidema, Dirk             46 07 Unattached            1.42m    4-07.75  10   
  2 Rajaram, Kandasamy        49 07 Unattached            1.17m    3-10.00   8   
 
Event 53  Men 55-59 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cestero, Al               58 07 Sac                   1.32m    4-04.00  10   
 
Event 53  Men 60-64 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached            1.37m    4-06.00  10   
  2 Tinsman, Thomas           60 08 Tnt Internat          1.27m    4-02.00   8   
  3 Friedman, David           62 07 Sac                   1.17m    3-10.00   6   
  4 Salvio, Ronald            64 07 Unattached           J1.17m    3-10.00   5   
 
Event 53  Men 65-69 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Montieth, David           67 05 Unattached            1.52m    4-11.75  10   
 
Event 54  Men 16-29 Shot Put 16 lb.
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stivala, Evan             24 07 Sac                  11.45m   37-06.75  10   
 -- Harrison, Daniel          17 07 Sac                    FOUL            
 
Event 54  Men 45-49 Shot Put 16 lb.
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Toland, Patrick           46 07 Sac                  11.78m   38-07.75  10   
  2 Rajaram, Kandasamy        49 07 Unattached           10.49m   34-05.00   8   
  3 Thayaparan, Anthony       49 05 Connecticut           7.80m   25-07.25   6   
 
Event 55  Men 80-84 Shot Put 3k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               83 07 Central Jers          4.80m   15-09.00  10   
 
Event 57  Men 60-64 Shot Put 5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kalnas, Micheal           62 07 Unattached           11.28m   37-00.25  10   
  2 Monesmith, Frederick      64 07 Unattached           11.02m   36-02.00   8   
  3 Frontino, James           63 08 Tnt Internat          8.26m   27-01.25   6   
 
Event 57  Men 65-69 Shot Put 5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roll Jr, Charles          66 07 Sac                  13.99m   45-10.75  10   
 
Event 58  Men 70-74 Shot Put 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kochman, George           72 07 Sac                   6.23m   20-05.25  10   
 
Event 58  Men 75-79 Shot Put 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denman, Elliott           79 07 Sac                   4.56m   14-11.50  10   
 
Event 59  Women 14-29 Shot Put 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sachdev, Sonya            15 07 Njs                  10.92m   35-10.00  10   
  2 Jimenez, Maria            18 07 Monmouth TC          10.30m   33-09.50   8   
  3 Ucal, Alexandra           20 07 Monmouth TC           8.64m   28-04.25   6   
  4 Knaub, Haley              21 07 Monmouth TC           8.61m   28-03.00   5   
  5 Ahmed, Aziza              18 07 Monmouth TC           8.40m   27-06.75   4   
 
Event 60  Men 50-54 Shot Put 6k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bischof, Ralph            54 07 Unattached            9.83m   32-03.00  10   
 
Event 60  Men 55-59 Shot Put 6k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hansen, Dennis            59 06 Unattached           10.49m   34-05.00  10   
  2 Cestero, Al               58 07 Sac                   7.82m   25-08.00   8   
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) 07 Shore Athletic Club     136        2) 07 Monmouth TC            118   
    3) 07 New Jersey Striders      10        3) 07 Roselle Rams            10   
 
                    Men - Team Rankings - 29 Events Scored
===============================================================================
    1) 07 Shore Athletic Club     513        2) 07 Monmouth TC            126.50
    3) 07 Central Jersey RRC      125        4) 07 Garmin Runners          66   
    5) 07 RVRR                     48        6) 07 North Jersey Masters    42   
    7) 07 Roselle Rams             40        8) 07 Do Run Running Club     18   
    9) 07 Rider University         16        9) 07 Morris County Striders  16   
   11) 07 QuickSilver TC-NJ        12       12) 07 Fleet Feet/Essex Racin   6