Licensed to USATF New Jersey Championship Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/28/2012 01:47 PM
                  USATF  NJ Open & Masters Outdoor - 6/3/2012                  
                            2012 Championships Meet                            
                   Monmouth University West Long Branch, NJ                    
                                    Results                                    
 
Event 8  Women 55-59 Hammer Throw 3k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1 Wagner, Janet             57 07 Sac                  31.76m     104-02   5   
 
Event 8  Women 70-74 Hammer Throw 3k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West          10.93m      35-10   5   
 
Event 101  Men 16-29 Discus Throw 2k Discus
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Plummer, James            21 07 unattached           56.51m     185-05   5   
  2 Kalnas, Gregory           24 07 unattached           40.48m     132-10   3   
  3 Canonico, Dane            20 07 unattached           39.74m     130-04   2   
 
Event 101  Men 30-34 Discus Throw 2k Discus
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Braxton, Aaron            32 07 Sac                  46.76m     153-05   5   
 
Event 101  Men 40-44 Discus Throw 2k Discus
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mayer, David              42 08 Greater Phil         32.65m     107-01   5   
 
Event 101  Men 45-49 Discus Throw 2k Discus
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rajaram, Kandasamy        48 07 unattached           25.99m      85-03   5   
  2 Thayaparan, Anthony       48 07 unattached           21.33m      70-00   3   
 
Event 103  Men 16-29 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Magath, Jordan            21 03 unattached         32:44.11    5   
 -- Abrams, Brendan           18 59 Unattached              DNF  
 -- Panetta, James            19 59 Unattached              DNF  
 
Event 103  Men 30-34 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goglas, Kenneth           30 07 Gstc               32:42.09    5   
 
Event 103  Men 55-59 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Argalas, Barton           58 07 Cjrrc              47:33.45    5   
 
Event 103  Men 65-69 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucuski, Paul             66 07 unattached         52:44.96    5   
 
Event 104  Women 45-49 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul, Maria               47 07 Sac                34:50.39    5   
 
Event 105  Men 30-34 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anis, Michael             30 07 Gstc               46:05.97    5   
 
Event 105  Men 45-49 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Soucheck, John            46 07 Sac                26:56.67    5   
 
Event 105  Men 50-54 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Victor          52 07 unattached         42:14.96    5   
 
Event 105  Men 55-59 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chelius, Timothy          55 07 Sac                31:30.42    5   
 
Event 105  Men 60-64 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Quattrocchi, Tom          61 07 Sac                33:36.78    5   
 
Event 105  Men 65-69 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubow, Joel               69 45 Atlanta Trac       34:46.78    5   
  2 Hartman, Thomas           69 13 Carolinas          40:17.52    3   
 
Event 105  Men 70-74 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergson, Frank            73 07 Sac                35:57.04    5   
 
Event 106  Women 14-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiPietro, Katie           28 59 Unattached         20:43.49    5   
 
Event 106  Women 45-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donnelly, Laura           46 07 unattached         25:19.81    5   
 
Event 107  Men 16-29 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Capizzi, Andrew           23 07 Gstc               16:35.73    5   
  2 Mickle, Adin              25 07 Gstc               16:37.84    3   
  3 Morgan, Timothy           28 07 Gstc               16:39.44    2   
  4 Flores, Edsel             17 07 Gstc               17:25.55    1   
 
Event 107  Men 40-44 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panzner, Christopher      44 59 Unattached         26:23.17    5   
 
Event 107  Men 50-54 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twyman, Doug              50 07 Sac                19:05.64    5   
 
Event 107  Men 55-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, James             59 07 Sac                21:59.81    5   
  2 Argalas, Barton           58 07 Cjrrc              22:40.50    3   
 
Event 107  Men 60-64 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Roger              63 07 Rvrr               19:45.62    5   
  2 Meyer, Armand             64 07 unattached         22:04.73    3   
 
Event 107  Men 65-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bloom, Marc               65 07 Sac                20:17.84    5   
  2 Lucuski, Paul             66 07 unattached         27:54.06    3   
 
Event 107  Men 70-74 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leitz, James              72 07 Clifton Road       24:05.40    5   
 
Event 107  Men 75-79 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Richard             75 07 Sac                28:03.54    5   
 
Event 108  Men 16-29 3000 Meter Steeplechase 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martins, Michael          17 07 unattached         10:41.20    5   
  2 Capizzi, Andrew           23 07 Gstc               10:49.68    3   
  3 Vega, Johnny              17 07 unattached         11:01.10    2   
  4 Walsh, Ken                23 07 Gstc               11:52.16    1   
  5 Paucar, Byron             18 07 unattached         11:53.24  
 
Event 108  Men 30-34 3000 Meter Steeplechase 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goglas, Kenneth           30 07 Gstc                9:48.20    5   
  2 Anis, Michael             30 07 Gstc               10:57.97    3   
 
Event 108  Men 45-49 3000 Meter Steeplechase 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Regan, Patrick            48 07 Njs                14:22.41    5   
 
Event 108  Men 50-54 3000 Meter Steeplechase 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Randall           50 07 Ff/Essex           11:58.45    5   
 
Event 108  Men 55-59 3000 Meter Steeplechase 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Argalas, Barton           58 07 Cjrrc              15:07.76    5   
 
Event 110  Men 60-64 2000 Meter Steeplechase 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Friedman, David           61 07 Sac                12:01.62    5   
 
Event 110  Men 65-69 2000 Meter Steeplechase 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuhi, John                68 07 Sac                10:34.08    5   
 
Event 110  Men 75-79 2000 Meter Steeplechase 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Richard             75 07 Sac                11:02.77    5   
 
Event 111  Women 70-74 2000 Meter Steeplechase 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West        15:20.13    5   
 
Event 112  Men 16-29 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Morris, Jermaine          25 07 Sac                   13.96   4.6   5   
  2 DuBose, Jacoby            29 07 Sac                   14.07   4.6   3   
  3 Broussard, Alan           20 07 Gstc                  14.65   4.6   2   
  4 Garcia, Esteban           23 06 Cptc                  15.28   4.6   1   
  5 Parisen, Mark             22 07 Gstc                  15.98   4.6 
 
Event 114  Men 16-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrews, Robby            21 07 unattached          1:50.96    5   
  2 Harris, Anthony           27 07 Gstc                1:54.57    3   
  3 Saparito, Michael         21 07 Gstc                1:55.87    2   
  4 Jackson, Tahlief          20 07 Gstc                1:59.45    1   
  5 James, Reginald           25 07 Gstc                2:00.93  
  6 Groshev, Mark             18 07 QuickSilver         2:03.34  
  7 Martins, Zachary          19 07 Gstc                2:04.17  
  8 Kuter, Norbert            19 07 Gstc                2:05.37  
  9 Foss, Tyler               18 07 Gstc                2:11.14  
 10 Mien, Tony                20 08 Colonial Tra        2:21.79  
 
Event 114  Men 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kearns, Monroe            40 07 Sac                 2:18.28    5   
  2 Strimel, Craig            42 08 Greater Phil        2:21.61    3   
 
Event 114  Men 45-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scesney, James            48 07 unattached          2:16.44    5   
 
Event 114  Men 50-54 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Newton          52 07 Njm                 2:36.52    5   
  2 Castiglioni, Charles      53 07 McS                 2:39.80    3   
 
Event 114  Men 55-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flood, John               55 07 unattached          2:25.14    5   
  2 Sierra, John              57 07 unattached          2:33.60    3   
  3 Argalas, Barton           58 07 Cjrrc               3:08.74    2   
 
Event 114  Men 60-64 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Plaster, Tony             60 07 Sac                 2:29.87    5   
 
Event 114  Men 65-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talib, Salih              67 33 So Cal Track        2:30.86    5   
  2 Nolan, Harold             65 07 Sac                 2:36.25    3   
  3 Kuhi, John                68 07 Sac                 3:23.57    2   
  4 Indek, William            65 07 Sac                 4:06.30    1   
 
Event 114  Men 80-84 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc               7:24.43    5   
 
Event 115  Women 14-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, Lorain          27 Exhibitor              2:08.06    5   
  2 Crawley, Iyanna           20 08 Colonial Tra        2:36.02    3   
  3 Dunn, Angela              24 07 Breakneck Tr        2:36.38    2   
 
Event 115  Women 35-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles, Karen            39 07 Sac                 2:37.43    5   
  2 Little, Roberta           38 06 Cptc                2:43.64    3   
 
Event 115  Women 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeOliveria, Dianne        41 07 Sac                 2:26.36    5   
  2 DeFliippis, Christy       41 07 Sac                 2:37.98    3   
  3 Patla, Christie           43 07 Sac                 3:09.68    2   
 
Event 115  Women 50-54 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butcher, Patricia         51 07 Njm                 3:00.38    5   
 
Event 115  Women 80-84 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Thelma            82 06 Unattached          4:35.24    5   
 
Event 116  Women 45-49 80 Meter Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Roemer, Christine         46 08 Tnt                   16.30   2.0   5   
 
Event 116  Women 60-64 80 Meter Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Salamon, Marie            64 07 Njm                   19.33   2.0   5   
 
Event 116  Women 70-74 80 Meter Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West           37.03   2.0   5   
 
Event 117  Men 50-54 80 Meter Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mcmahon, Timothy          53 07 Sac                   16.52   2.1   5   
 
Event 117  Men 60-64 80 Meter Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Black, Ivan               63 unattached               19.97   2.1   5   
  2 Friedman, David           61 07 Sac                   38.23   2.1   3   
 
Event 119  Men 16-29 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fraizer, Justin           20 07 Willis/Camde          10.59q  2.1  1 
  2 Wesley, Cyrus             25 07 Sac                   10.77q  2.1  1 
  3 Robbins, Ishmeal          24 07 Gstc                  10.95q  2.1  1 
  5 Cole, Marquis             20 07 Gstc                  11.25q  2.1  1 
  5 Green, Nolan              24 07 QuickSilver           11.25q  0.9  2 
  7 Pagsanjan, Arvid          18 07 Gstc                  11.27q  2.1  1 
  8 Bernardo, Matt            29 07 Sac                   11.55q  0.9  2 
  9 Sylvester, Andre          19 07 Gstc                  12.03   2.1  1 
 10 Dennis, Brian             20 07 Gstc                  12.18   2.1  1 
 
Event 119  Men 16-29 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Fraizer, Justin           20 07 Willis/Camde          10.55   3.6   5   
  2 Robbins, Ishmeal          24 07 Gstc                  10.87   3.6   3   
  3 Green, Nolan              24 07 QuickSilver           11.13   3.6   2   
  4 Cole, Marquis             20 07 Gstc                  11.18   3.6   1   
  5 Pagsanjan, Arvid          18 07 Gstc                  11.23   3.6 
  6 Bernardo, Matt            29 07 Sac                   11.39   3.6 
 
Event 119  Men 35-39 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  4 DeLisle, Rawle            37 06 Cptc                  11.11q  2.1  1 
 16 Jasko, David              39 07 Rvrr                  13.22   0.9  2 
 
Event 119  Men 35-39 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 DeLisle, Rawle            37 06 Cptc                  11.03   3.6   5   
 
Event 119  Men 40-44 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 12 Dolezilek, Shawn          41 28 Una                   12.51   0.9  2 
 14 O'Neill, Ross             42 08 Greater Phil          12.64   0.9  2 
 
Event 119  Men 45-49 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 11 Foulke, Wayne             45 08 Greater Phil          12.35   0.9  2 
 13 Shelton, William          48 06 Unattached            12.63   0.9  2 
 15 Marshall, William         48 06 Unattached            12.65   0.9  2 
 
Event 119  Men 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 17 Biagioni, Remo            53 07 Njs                   13.50   2.0  3 
 
Event 119  Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 18 Gritz, David              59 07 unattached            13.85   2.0  3 
 21 Mancini, Dom              57 07 unattached            15.66   2.0  3 
 
Event 119  Men 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 19 Acolatse, Joachim         64 08 Philly Master         13.96   2.0  3 
 22 Vash, James               60 08 Philly Master         15.88   2.0  3 
 24 Friedman, David           61 07 Sac                   17.23   2.0  3 
 
Event 119  Men 70-74 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 20 Boykin, John              73 07 QuickSilver           14.81   0.8  4 
 
Event 119  Men 75-79 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 23 Weaver, Roosevelt         75 07 unattached            16.95   0.8  4 
 25 McDonnell, Michael        76 07 Sac                   18.90   0.8  4 
 
Event 119  Men 80-84 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
 26 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                 39.28   0.8  4 
 
Event 120  Women 16-29 400 Meter Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Eberhart, Tiffany         17 07 Jackson Track       1:09.20    5   
 
Event 120  Women 45-49 400 Meter Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roemer, Christine         46 08 Tnt                 1:24.85    5   
 
Event 122  Men 50-54 400 Meter Hurdles 33"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mcmahon, Timothy          53 07 Sac                 1:17.13    5   
  2 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 unattached          1:19.23    3   
 
Event 123  Women 14-29 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Amber           28 07 Sac                   55.30    5   
  2 Palacios, Heidy           22 06 Unattached            56.37    3   
  3 Green, Zafirah            22 08 Colonial Tra          58.07    2   
  4 Andrews, Kristin          23 07 Sac                   59.57    1   
  5 Anthony, Sophia           18 07 unattached          1:01.25  
  6 Porter, Latifah           22 08 Colonial Tra        1:02.64  
 
Event 123  Women 40-44 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pompey, Aliann            40 07 Sac                   53.28   1   5   
  2 Ballou, Terry             44 06 Cptc                1:01.00   2   3   
  3 Awidi, Lillian            44 06 Unattached          1:07.31   2   2   
 
Event 123  Women 50-54 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Butcher, Patricia         51 07 Njm                 1:17.93   2   5   
 
Event 123  Women 60-64 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Sharon            61 06 Unattached          1:00.95    5   
 
Event 123  Women 70-74 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West         2:04.20   2   5   
 
Event 123  Women 80-84 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilson, Thelma            82 06 Unattached          1:51.01   2   5   
 
Event 124  Men 16-29 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cox, Charles              23 07 Sac                   46.77   1   5   
  2 Livingston, Terrance      20 06 Cptc                  47.46   1   3   
  3 Fisher, Kelly             22 07 Sac                   47.89   1   2   
  4 Garcia, Esteban           23 06 Cptc                  49.94   1   1   
  5 Higgins, Lamont           17 07 unattached            50.70   2 
  6 Persson, Kevin            21 07 Gstc                  50.72   1 
  7 Rogers, Robert            21 07 Sac                   50.84   3 
  8 Otuonye, Chukwumereije    20 08 Colonial Tra          51.11   2 
  9 Owens, Dahmiyr            21 07 Sac                   51.23   1 
 10 Sullivan, Kevin           18 07 unattached            51.30   2 
 11 Brathwaite, Daniel        19 07 Gstc                  51.35   1 
 12 Marinaro, Nicolas         20 07 unattached            52.80   2 
 13 Moore, Lamar              23 08 Greater Phil          56.30   2 
 
Event 124  Men 30-34 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross, Tyrone              32 07 unattached            48.26    5   
 
Event 124  Men 40-44 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hyman, Junior             40 08 Tnt                   56.30   3   5   
  2 Strimel, Craig            42 08 Greater Phil          57.10   3   3   
 
Event 124  Men 45-49 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shelton, William          48 06 Unattached          1:00.24   3   5   
 
Event 124  Men 50-54 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harrison, Adrian          51 10 unattached            58.64   3   5   
  2 Robinson, Jeffrey         51 08 Greater Phil          59.86   3   3   
  3 Castiglioni, Charles      53 07 McS                 1:09.55   4   2   
 
Event 124  Men 55-59 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brzycki, Matt             55 07 unattached          1:05.81   3   5   
  2 Delio, Michael            59 07 unattached          1:09.22   5   3   
  3 Mancini, Dom              57 07 unattached          1:13.40   4   2   
 
Event 124  Men 60-64 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zwick, Larry              60 07 Sac                 1:08.21   4   5   
  2 Flowers, Sckhshel         63 07 Sac                 1:09.08   5   3   
  3 Pleasant, Charles         62 07 unattached          1:12.66   4   2   
  4 Vash, James               60 08 Philly Master       1:16.62   4   1   
  5 Friedman, David           61 07 Sac                 1:22.86   4 
 
Event 124  Men 65-69 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kuhi, John                68 07 Sac                 1:28.10   4   5   
  2 Indek, William            65 07 Sac                 1:35.75   4   3   
 
Event 124  Men 70-74 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Siegfried, David          70 07 unattached          1:26.08   5   5   
 
Event 124  Men 75-79 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Macdonald, John           75 07 Sac                 1:21.18   5   5   
 
Event 124  Men 80-84 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc               3:37.78   5   5   
 
Event 125  Women 14-29 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubrow, Jenna             18 07 unattached          4:40.70    5   
  2 Evangelist, Robyn         23 07 Breakneck Tr        4:43.94    3   
  3 Liberti, Jamie            26 07 Gstc                4:50.08    2   
  4 Thomas, Lindsay           27 07 Sac                 5:08.03    1   
  5 Dunn, Angela              24 07 Breakneck Tr        5:13.12  
 
Event 125  Women 50-54 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butcher, Patricia         51 07 Njm                 6:06.68    5   
 
Event 126  Men 16-29 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Cullen             19 07 unattached          4:01.05    5   
  2 Heibell, Christopher      25 07 Gstc                4:01.43    3   
  3 Bowen, Khari              20 07 unattached          4:03.80    2   
  4 Jackson, Tahlief          20 07 Gstc                4:13.69    1   
  5 Francois, Wismith         20 07 Gstc                4:29.81  
  6 Flores, Edsel             17 07 Gstc                4:35.44  
 
Event 126  Men 30-34 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shuster, Steven           30 07 unattached          4:31.22    5   
 
Event 126  Men 35-39 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Suresh, Martin            35 07 unattached          4:25.99    5   
 
Event 126  Men 45-49 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fioto, Anthony            45 07 Sac                 4:35.27    5   
  2 Van Langen, Nick          45 07 Rvrr                4:55.59    3   
 
Event 126  Men 50-54 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hankins, Chris            53 07 Sac                 5:03.19    5   
 
Event 126  Men 55-59 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Argalas, Barton           58 07 Cjrrc               6:09.25    5   
 
Event 126  Men 60-64 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Plaster, Tony             60 07 Sac                 5:10.91    5   
 -- Gravesande, Ronville      61 07 Sac                     DNF  
 
Event 126  Men 65-69 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan, Harold             65 07 Sac                 5:12.13    5   
 
Event 127  Women 14-29 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Amber           28 07 Sac                   25.00   0.9  2   5   
  2 Taylor, Dacia             29 02 Greater Bosto         26.09   1.2  1   3   
  3 Anthony, Sophia           18 07 unattached            27.53   1.2  1   2   
  4 Mutazz, Tiye-Saran        21 07 Gstc                  28.08   0.9  2   1   
 
Event 127  Women 30-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Smellie, Sophia           31 Exhibitor                24.16   1.2   5   
 
Event 127  Women 40-44 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ballou, Terry             44 06 Cptc                  28.02   1.2  3   5   
  2 Awidi, Lillian            44 06 Unattached            28.59   1.2  3   3   
  3 West, Nedenia             43 07 unattached            29.31   1.2  3   2   
  4 Edwards, Deaneth          40 06 Unattached            29.85   1.2  3   1   
 
Event 127  Women 50-54 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Butcher, Patricia         51 07 Njm                   34.49   1.1  4   5   
 
Event 127  Women 60-64 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Warren, Sharon            61 06 Unattached            31.15   1.1  4   5   
 
Event 128  Men 16-29 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Wesley, Cyrus             25 07 Sac                   21.45   2.0  1   5   
  2 Cox, Charles              23 07 Sac                   22.47   2.0  1   3   
  3 Pagsanjan, Arvid          18 07 Gstc                  22.58   2.0  1   2   
  4 Brathwaite, Daniel        19 07 Gstc                  22.74   2.0  1   1   
  5 Green, Nolan              24 07 QuickSilver           22.76   2.0  1 
  6 Moore, Lamar              23 08 Greater Phil          23.18   2.1  2 
  7 Garcia, Esteban           23 06 Cptc                  23.61   2.1  2 
  8 Bernardo, Matt            29 07 Sac                   23.79   2.1  2 
  9 Harrison, Daniel          17 07 Sac                   23.87   2.1  2 
 10 Dennis, Brian             20 07 Gstc                  25.00   2.1  2 
 11 Stivala, Evan             23 07 Sac                   25.72   2.1  2 
 
Event 128  Men 30-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sarbabo, Kwesi            31 Exhibitor                21.91   2.0   5   
 
Event 128  Men 35-39 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jasko, David              39 07 Rvrr                  27.14   1.4  4   5   
 
Event 128  Men 40-44 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Hyman, Junior             40 08 Tnt                   24.58   2.1  3   5   
  2 O'Neill, Ross             42 08 Greater Phil          25.56   2.1  3   3   
 
Event 128  Men 45-49 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dickinson, Wyndell        48 33 So Cal Track          23.78   2.1  3   5   
 
Event 128  Men 50-54 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Harrison, Adrian          51 10 unattached            25.42   2.1  3   5   
  2 Robinson, Jeffrey         51 08 Greater Phil          26.65   2.1  3   3   
  3 Placentra, Dan            51 07 unattached            27.21   1.4  4   2   
 
Event 128  Men 55-59 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brzycki, Matt             55 07 unattached            29.41   1.4  4   5   
  2 Gritz, David              59 07 unattached            29.78   1.4  4   3   
  3 Delio, Michael            59 07 unattached            31.15   1.4  4   2   
 
Event 128  Men 60-64 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Flowers, Sckhshel         63 07 Sac                   28.97   1.6  5   5   
  2 Acolatse, Joachim         64 08 Philly Master         29.83   1.6  5   3   
  3 Pleasant, Charles         62 07 unattached            31.67   1.6  5   2   
  4 Vash, James               60 08 Philly Master         32.92   1.4  4   1   
  5 Friedman, David           61 07 Sac                   35.72   1.4  4 
 
Event 128  Men 70-74 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Siegfried, David          70 07 unattached            47.34   1.6  5   5   
 
Event 128  Men 75-79 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Macdonald, John           75 07 Sac                   34.49   1.6  5   5   
 
Event 128  Men 80-84 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc               1:30.22   1.6  5   5   
 
Event 128  Men 90-94 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Wright, Lester            90 07 Sac                   47.03   1.6  5   5   
 
Event 130  Men 40-44 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 07 Garden State Track Club  'A'                     8:29.31    5   
 
Event 131  Women 40-44 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 07 Garden State Track Club  'A'                       53.26    5   
 
Event 132  Men 40-44 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 07 Garden State Track Club  'A'                       45.69    5   
     1) Anis, Michael 30                2)                                
 
Event 134  Men 40-44 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 07 Garden State Track Club  'A'                     3:24.55    5   
  2 05 Unattached  'A'                                  3:36.36    3   
 
Event 135  Men 50-54 Shot Put 6k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harrison, Frank           52 07 Sac                  12.15m   39-10.50   5   
  2 Ellis, Ross               50 08 Greater Phil         10.29m   33-09.25   3   
  3 Devine, David             52 07 unattached            9.61m   31-06.50   2   
 
Event 136  Men 60-64 Hammer Throw 5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached           26.60m      87-03   5   
  2 Kalnas, Michael           61 07 unattached           24.30m      79-09   3   
 
Event 141  Men 80-84 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                10.50m      34-05   5   
 
Event 142  Women 70-74 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West          11.35m      37-03   5   
 
Event 143  Men 60-64 Shot Put 5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached           11.33m   37-02.25   5   
  2 Kalnas, Michael           61 07 unattached           10.59m   34-09.00   3   
 
Event 143  Men 65-69 Shot Put 5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roll, Charles             65 07 Sac                  14.31m   46-11.50   5   
  2 Hartman, Thomas           69 13 Carolinas             6.90m   22-07.75   3   
 
Event 145  Men 80-84 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                 0.94m   NWI   3-01.00   5   
 
Event 146  Men 16-29 Hammer Throw 16lb
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keogh, Robert             24 08 Greater Phil         64.07m     210-02   5   
  2 Buffaloe, Bryce           25 05 ConnQuest            63.71m     209-00   3   
  3 West, Grant               24 14 Una                  62.21m     204-01   2   
  4 Brentnall, Edward         19 45bmanhattan Co         61.04m     200-03   1   
  5 Jussaume, Steven          27 07 Sac                  58.62m     192-04 
  6 De Jesus, Wilfredo        23 59 Unattached           56.65m     185-10 
  7 Caballero, James          23 07 unattached           53.05m     174-00 
  8 Marti, Jason              23 07 Gstc                 33.85m     111-01 
 
Event 146  Men 30-34 Hammer Throw 16lb
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Freeman, Thomas           31 06 Nyac                 71.69m     235-02   5   
 
Event 147  Men 50-54 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Biagioni, Remo            53 07 Njs                  41.71m     136-10   5   
  2 Webber, Michael           53 07 unattached           27.11m      88-11   3   
 
Event 147  Men 55-59 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garza, Leonard            55 08 Unattached           46.75m     153-04   5   
 
Event 148  Women 45-49 Shot Put 4K
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Duncan, Lesley            48 07 Njs                   9.11m   29-10.75   5   
 
Event 150  Men 16-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Staggers, Jason           25 07 Gstc                  1.95m    6-04.75   5   
  2 Stivala, Evan             23 07 Sac                   1.90m    6-02.75   3   
  3 Broussard, Alan           20 07 Gstc                  1.85m    6-00.75   2   
  4 Harrison, Daniel          17 07 Sac                   1.70m    5-07.00   1   
 -- Beamon, Jibril            19 07 Gstc                     NH            
 
Event 150  Men 50-54 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davidson, Newton          52 07 Njm                   1.50m    4-11.00   5   
 
Event 150  Men 60-64 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Black, Ivan               63 unattached               1.35m    4-05.00   5   
  2 Monesmith, Frederick      64 07 unattached            1.30m    4-03.25   3   
 -- Friedman, David           61 07 Sac                      NH            
 
Event 151  Men 50-54 Hammer Throw 6k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bersch, Michael           52 07 Sac                  38.07m     124-11   5   
 
Event 153  Men 16-29 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Vuong, Simon              19 07 Gstc                     NH            
 
Event 153  Men 40-44 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cortazzo, Mark            43 07 unattached            3.82m   12-06.25   5   
 -- Wainwright, Robert        44 07 Sac                      NH            
 
Event 153  Men 50-54 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bradley, Alkred           52 07 I  Pole Vault         3.05m   10-00.00   5   
 
Event 153  Men 55-59 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Huff, Carlton             59 07 Sac                   3.05m   10-00.00   5   
 
Event 153  Men 60-64 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached            2.15m    7-00.50   5   
 
Event 154  Men 16-29 Shot Put 16lb
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Canonico, Dane            20 07 unattached           14.04m   46-00.75   5   
  2 Marti, Jason              23 07 Gstc                 12.10m   39-08.50   3   
 
Event 154  Men 30-34 Shot Put 16lb
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kalnas, Jon               32 07 Sac                  18.80m   61-08.25   5   
  2 Price, Nicholas           31 07 Sac                  17.96m   58-11.25   3   
 
Event 154  Men 45-49 Shot Put 16lb
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rajaram, Kandasamy        48 07 unattached            9.86m   32-04.25   5   
  2 Thayaparan, Anthony       48 07 unattached            6.99m   22-11.25   3   
 
Event 155  Men 50-54 Discus Throw 1.5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ellis, Ross               50 08 Greater Phil         39.00m     127-11   5   
  2 Biagioni, Remo            53 07 Njs                  33.60m     110-03   3   
  3 Harrison, Frank           52 07 Sac                  32.83m     107-08   2   
  4 Webber, Michael           53 07 unattached           29.89m      98-01   1   
  5 Devine, David             52 07 unattached           26.75m      87-09 
 
Event 155  Men 55-59 Discus Throw 1.5k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kalnas, John              56 07 unattached           37.44m     122-10   5   
  2 Yovane, Gregory           55 06 Unattached           35.84m     117-07   3   
 
Event 156  Men 60-64 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached           33.97m     111-05   5   
 
Event 157  Women 14-29 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Choy, Amanda              15 07 unattached             FOUL            
 
Event 157  Women 45-49 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Duncan, Lesley            48 07 Njs                  29.82m      97-10   5   
 
Event 158  Women 60-64 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Salamon, Marie            64 07 Njm                   3.74m   NWI  12-03.25 
 
Event 158  Women 70-74 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West           2.00m   NWI   6-06.75 
 
Event 159  Men 16-29 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Gueye, Mamadou            26 06 Cptc                  7.36m   NWI  24-01.75   5   
  2 Staggers, Jason           25 07 Gstc                  6.59m   NWI  21-07.50   3   
  3 Harrison, Daniel          17 07 Sac                   6.28m   NWI  20-07.25   2   
  4 Stivala, Evan             23 07 Sac                   6.18m   NWI  20-03.50   1   
  5 Beamon, Jibril            19 07 Gstc                  6.09m   NWI  19-11.75 
  6 Lott, Matthew             20 07 unattached            5.89m   NWI  19-04.00 
 
Event 159  Men 40-44 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Dolezilek, Shawn          41 28 Una                   5.25m   NWI  17-02.75   5   
 
Event 159  Men 50-54 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 unattached            4.21m   NWI  13-09.75   5   
 
Event 159  Men 60-64 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached            3.66m   NWI  12-00.25 
  2 Friedman, David           61 07 Sac                   3.33m   NWI  10-11.25   5   
 
Event 159  Men 70-74 Long Jump 6M+
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Boykin, John              73 07 QuickSilver           3.94m   NWI  12-11.25   5   
 
Event 160  Men 75-79 Hammer Throw 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joyce, Edmund             75 59 Unattached           27.12m      89-00   5   
 
Event 161  Women 14-29 Hammer Throw 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harbin, Ashley            26 05 ConnQuest            62.91m     206-05   5   
 
Event 161  Women 40-44 Hammer Throw 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thayer, Amy               40 07 Sac                  59.13m     194-00   5   
 
Event 162  Men 80-84 Shot Put 3k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                 5.08m   16-08.00   5   
 
Event 163  Women 70-74 Shot Put 3k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West           4.90m   16-01.00   5   
 
Event 164  Men 16-29 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DuVernois, Vincent        21 08 Unattached           69.64m     228-06   5   
  2 Smith, Bobby              29 07 Monmouth Tra         64.44m     211-05   3   
  3 Hontz, Joshua             22 08 Unattached           60.59m     198-09   2   
  4 Tully, Jimmy              20 07 unattached           60.01m     196-10   1   
  5 Spaulding, Christian      19 07 High Point U         58.51m     191-11 
  6 Biehn, Sean               24 07 Sac                  58.38m     191-06 
  7 Stinson, Joshua           21 07 unattached           55.65m     182-07 
  8 Davis, Keith              18 07 unattached           52.99m     173-10 
 
Event 164  Men 30-34 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nagakubo, Takashi         32 07 unattached           51.83m     170-00   5   
 
Event 164  Men 40-44 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mayer, David              42 08 Greater Phil         40.75m     133-08   5   
 
Event 165  Women 60-64 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Salamon, Marie            64 07 Njm                   7.36m   NWI  24-01.75   5   
 
Event 165  Women 70-74 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West           4.96m   NWI  16-03.25   5   
 
Event 166  Women 70-74 High Jump 1.68M+
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Simpson, Jane             71 38 Golden West              NH            
 
Event 168  Men 75-79 Shot Put 4k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joyce, Edmund             75 59 Unattached            8.42m   27-07.50   5   
 
Event 170  Men 16-29 Pole Vault 3.75m+
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deery, Matthew            19 07 unattached            4.70m   15-05.00 
 -- Lynch, Patrick            16 Exhibitor                   NH            
 
Event 171  Men 60-64 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick      64 07 unattached           37.37m     122-07   5   
 
Event 171  Men 70-74 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Van Put, Russell          74 07 unattached           30.09m      98-09   5   
 
Event 171  Men 80-84 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                 9.12m      29-11   5   
 
Event 172  Women 14-29 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Galarza, Sylvia           26 07 Sac                  50.74m     166-06   5   
  2 Johnson, Taylor           19 07 Monmouth U           43.45m     142-07   3   
  3 Choy, Amanda              15 07 unattached           25.78m      84-07   2   
 
Event 172  Women 45-49 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Duncan, Lesley            48 07 Njs                  25.85m      84-10   5   
 
Event 172  Women 55-59 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wagner, Janet             57 07 Sac                  19.54m      64-01   5   
 
Event 172  Women 70-74 Discus Throw 1k
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West          10.12m      33-02   5   
 
Event 177  Men 16-29 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Solomon, Amire            21 59 Unattached           14.33m   NWI  47-00.25   5   
  2 Green, Nolan              24 07 QuickSilver          14.06m   NWI  46-01.50   3   
  3 Beamon, Jibril            19 07 Gstc                 12.45m   NWI  40-10.25   2   
 
Event 177  Men 50-54 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Aiyathurai, Jeyakumar     50 07 unattached            6.79m   NWI  22-03.50   5   
 
Event 177  Men 60-64 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Black, Ivan               63 unattached               9.19m   NWI  30-02.00   5   
  2 Friedman, David           61 07 Sac                   7.04m   NWI  23-01.25   3   
  3 Monesmith, Frederick      64 07 unattached            7.02m   NWI  23-00.50   2   
 
Event 177  Men 80-84 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Welsh, Bill               82 07 Cjrrc                 2.07m   NWI   6-09.50   5   
 
Event 178  Men 16-29 400 Meter Hurdles 36"
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cumberbatch, Kelton       25 07 Sac                   51.54   1   5   
  2 Owens, Dahmiyr            21 07 Sac                   52.99   1   3   
  3 Rogers, Robert            21 07 Sac                   53.73   1   2   
  4 Brito, Michael            30 07 Gstc                  54.11   2   1   
  5 Parisen, Mark             22 07 Gstc                  55.67   2 
  6 Broussard, Alan           20 07 Gstc                  56.66   2 
  7 Rousseau, Jaris           20 07 Gstc                  58.06   2 
  8 Roy, Michael              19 05 unattached          1:01.49   1 
 
Event 180  Women 14-29 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Washington, Asia          24 07 Gstc                  11.95   1.3   5   
  2 Khan, Miriam              24 07 Sac                   12.05   1.3   3   
  3 Taylor, Dacia             29 02 Greater Bosto         12.64   1.3   2   
  4 Booker, Quanisha          18 07 Gstc                  12.98   1.3   1   
  5 Simon, Haleigh            19 07 Gstc                  13.26   1.3 
 
Event 180  Women 35-39 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Knowles, Abby             39 unattached               13.80   1.3   5   
 
Event 180  Women 40-44 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 West, Nedenia             43 07 unattached            13.79   1.3  1   5   
  2 Edwards, Deaneth          40 06 Unattached            13.87   2.3  2   3   
  3 Awidi, Lillian            44 06 Unattached            13.92   2.3  2   2   
  4 Cameron, Michele          41 06 Cptc                  14.13   2.3  2   1   
  5 Konrad, Evelyn            44 06 Williamsbury          14.38   2.3  2 
 
Event 180  Women 45-49 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Henderson, Renee          47 07 unattached            12.34   1.3  1   5   
  2 Roemer, Christine         46 08 Tnt                   14.91   2.3  2   3   
 
Event 180  Women 60-64 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Warren, Sharon            61 06 Unattached            14.71   2.3  2   5   
 
Event 180  Women 70-74 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Simpson, Jane             71 38 Golden West           23.87   2.3  2   5   
 
Event 304  Men 60-64 300 Meter Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Ivan               63 unattached               59.19    5   
  2 Friedman, David           61 07 Sac                 1:21.09    3   
 
Event 306  Women 16-29 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melendez, Larissa         18 03 unattached          7:18.96    5   
  2 Lepfs, Stacey             21 07 unattached          7:51.71    3   
  3 Ferreira, Alexandra       16 07 unattached          9:43.86    2   
 
                    Women - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
    1) 07 Shore Athletic Club      60        2) 07 North Jersey Masters    30   
    3) 07 New Jersey Striders      15        4) 07 Garden State Track Clu  14   
    5) 07 Breakneck Track Club      5        5) 07 Jackson Track Club       5   
    7) 07 Monmouth University       3                                           
 
                    Men - Team Rankings - 39 Events Scored
===============================================================================
    1) 07 Shore Athletic Club     226        2) 07 Garden State Track Clu  83   
    3) 07 Central Jersey RRC       60        4) 07 Raritan Valley Road Ru  13   
    4) 07 New Jersey Striders      13        6) 07 QuickSilver Track Club  10   
    6) 07 North Jersey Masters     10        8) 07 Willis/Camden PAL        5   
    8) 07 I  Pole Vault             5        8) 07 Fleet Feet/Essex Racin   5   
    8) 07 Clifton RoadRunners Clu   5        8) 07 Morris County Striders   5   
   13) 07 Monmouth Track Club       3